Menü
https://leadergamer.com.tr/destiny-2-japonya-sony/

Red Dead Redemption 2

Yapımcı Rockstar Studios
Dağıtımcı Rockstar Studios
Tür
Çıkış Tarihi 2017

Red Dead Redemption 2 ve Forza Motorsport 7 ile Project Scorpio konsolunun 4K gücü gösterilecek

Sızdırılan bilgilere göre, Microsoft’un yeni konsolunda Forza Motorsport 7 ve birçok başka oyun, doğal 4K olarak çalışacak.


Daha önce sizlere Windows 10 için planlanan bir oyun modunun haberlerini paylaşmıştık. İlk paylaştığımız bu haberler, sızdırma bilgilerden oluşuyordu ve bu bilgilerin ortaya çıkmasından birkaç hafta sonra, resmi olarak bu oyun modu duyurulmuştu. Bu doğru bilgiyi ve yine buna benzer başka doğru bilgiler sunan Windows Central, yeni bir açıklama yaptı ve Project Scorpio konsolundan bahsetti. Yapılan bu açıklamaya göre Red Dead Redemption 2 ve Forza Motorsport 7 ile Project Scorpio konsolunun 4K gücü gösterilecek. Sızdırılan bilgilerin devamına göre, Microsoft’un yeni konsolunda Forza Motorsport 7 ve birçok başka oyun, doğal 4K olarak çalışacak.

Red Dead Redemption 2 ve Forza Motorsport 7 ile Project Scorpio konsolunun 4K gücü gösterilecek

Windows Central bilgilerine göre, önümüzdeki birkaç hafta sonra Forza Motorsport 7 duyurulacak ve bu oyun, Microsoft ekibinin yeni konsolunun ana oyunu olacak. Bilgilere göre bu oyun grafiksel açıdan kusursuz görünüyor ve çözünürlük olarak da doğal 4K çözünürlükte çalışıyor. Tabii Microsoft sadece tek bir oyun ile yeni konsolu hakkında bilgiler vermeyecek. Başka oyunlar da bulunacak konsolun tanıtımında. Sızdırılan bilgilere göre bu oyunlar, NFL 2017, FIFA 17, yeni Call of Duty, Red Dead Redemption 2, Star Wars: Battlefront II, Crackdown 3 ve State of Decay 2 olacak. Ayrıca tam bu noktada belirtelim, saydığımız tüm bu oyunlar, ekibin yeni konsolunda 4K çözünürlükte çalışacak.

Forza Motorsport 7 için bilgiler sızdırılırken, doğal 4K, denmiş olsa da, saydığımız diğer oyunlar için sadece 4K dendi. Yani doğal bir 4K mı göreceğiz, yoksa PlayStation 4 Pro konsolunda olduğu gibi bir upscale işlemi mi uygulanacak, şu an bilemiyoruz fakat Microsoft, yeni konsolu ile beklentileri oldukça yukarı çekti ve her oyuncuya, 4K oyun sözü verdi. Bu yüzden oyuncular da tüm bu oyunları doğal 4K çözünürlükte bekliyor. Bakalım bu konu hakkında önümüzdeki haftalarda bir gelişme yaşanacak mı?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yeni duyurusu yapılmış olan Destiny 2 hakkında da sizlere aktardığımız Destiny 2 çıkış tarihi, fiyatı, PC detayları, duyuru videosu ve daha fazlası yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

Kaan GEZER Editör