Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.09.2019

Günümüzdeki oyuncuların Rockstar Games ekibinin ellerinden beklemekte olduğu bir şey var. Yani, böyle söyleyince akla direkt olarak Grand Theft Auto VI gelmiş olabilir fakat bahsettiğimiz şey tam olarak o değil. Daha önce çıkmış bir yapımın bilgisayar üzerinde de yer alması ile ilgili bir mevzu. İşin daha da iyi kısmı ise, bu beklemekte olduğumuz şeylerin her an gerçekleşme ihtimali bulunmakta. Çünkü, Red Dead Redemption 2 PC platformu sürümü için yepyeni bir iz daha bulundu ve bu iz gayet resmi. Sizlere bahsetmekte olduğumuz bu izler, Avustralya'dan gelmekte ve emin olun, fazlasıyla sevindirici bilgilerle karşımıza çıkmış bulunmakta.

Red Dead Redemption 2 PC Avustralya'da sınıflandırıldı

Uzun süredir beklemekte olduğumuz bu haber, en sonunda bizleri karşılamak üzere olabilir. Zira, Avustralya'daki sınıflandırma kurumunun resmi sitesinde verilmiş olan bilgiler, tam olarak Red Dead Redemption 2 PC sürümüne işaret etmekte. Öncelikle, bu resmi izlere nasıl ulaşabileceğinizden bahsedelim. Biz sizi pek fazla uğraştırmayalım en iyisi. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfaya güzelce göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. İlk olarak, paylaştığımız bu resmi sitede nelerin var olduğuna biraz bakının, ondan sonra da durumun ne olduğundan bahsedelim.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu sayfadaki bilgilere baktıysanız, devam edebiliriz demektir. Bu sayfada dikkat etmeniz gereken en önemli yer, Category yazan kısmın karşısında yazan kısımdı özellikle. Zira, Computer Games olarak belirtilmiş olduğunu görmekteyiz. Kabaca Türkçeye çevirdiğimizde ise, Kategori kısmında Bilgisayar Oyunları olarak belirtilmiş olduğunu görmekteyiz. Peki, bu ne demek? Avustralya'daki sınıflandırma kurumunun Red Dead Redemption 2 PC sürümü için bir sınıflandırma oluşturmuş olması demek oluyor. Hatta, yazan bilgilere göre sizlere bahsetmekte olduğumuz bu sürüm, 15 yaş ve üzeri için uygun görülmüş sınıflandırma kurumu tarafından.

Daha önceden de, oyunun mobil uygulamasındaki kodlarda bilgisayar platformuna işaret eden izler yer almaktaydı. Tabii, sadece o değil, daha fazlası da bulunmaktaydı. Sizlerle bunları paylaşmıştık çok öncesinde. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Rockstar Games ekibinin beklenen duyuruyu yakında gerçekleştirme ihtimali göz önüne geliyor. Yani, çok yakında beklediğimiz bilgisayar sürümü duyurusunu görebiliriz. Zaten, geçtiğimiz günlerde Rockstar Games ekibi tarafından bir de kendi platformları oyuncularla paylaşılmıştı ve üstüne bu platform için ücretsiz olarak oyun da verilmekteydi. İnsan ister istemez, böyle bir duyurunun hemen kapıda olduğu umuduna kapılıyor artık. Hadi be Rockstar Games, yap şu güzelliği artık!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.