Red Dead Redemption 2, PC için de geliyor olabilir

Red Dead Redemption 2, PC için de geliyor olabilir

Rockstar Games resmi internet sitesinde Red Dead Redemption 2 için bir PC sürümü göründü.

2017 sonlarına doğru, sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için satışa sunulacak olan Red Dead Redemption 2, PC oyuncuları tarafından da çok büyük bir merak ile beklenmekte. Fakat bu beklenti, ne yazık ki oyunu PC platformuna çıkartmaya yetmiyor. Bu yüzden oyuncular bir imza kampanyası da başlattı fakat Rockstar Games cephesinden bu konu hakkında da bir açıklama yapılmadı. Fakat açıklama yapılmamış olması, ekibin bir PC sürümü üzerinde düşünmediği anlamına gelmiyor. Peki, biz neden böyle cümleler kuruyoruz? Daha da önemlisi, nerede göründü bu Red Dead Redemption 2 için PC sürümü? Gelin, haberimizin detaylarında bunlardan bahsedelim. Elimizde 2 farklı kaynak var çünkü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2, PC için de geliyor olabilir

İlk kaynağımız, sizlerin de yukarıdan görebileceği, tek satırlık bir kod. Bu kodda bir PC ibaresi bulunuyor ve geliştirici ekibin bir platformuna yönlendirme linki bulunuyor. Red Dead Redemption 2 yapıtı, PC için çıkmayacak fakat yine de PC platformu için bu şekilde ayrı bir kod bulundurması oldukça ilginç. Çünkü Xbox One ve PlayStation 4, sizlerin de kodun üst satırlarından görebileceği gibi kendi internet sitelerini kullanıyor. Oyunun PC sürümü ise Social Club sitesini kullanıyor şeklinde görünüyor. Sorun ise, oyunun PC sürümünün duyurulmamış olması. Bahsettiğimiz bu kod, Rockstar Games tarafından fark edilip, şu sıralarda kaldırılmış da olsa; bu kaynak, bize soracak olursanız pek güçlü değil. O kod başka bir işe de yarıyor olabilir. Bunu bilemeyiz. Şimdi dilerseniz ikinci kaynağımızdan bahsedelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hatırlayacağınız üzere, yakın bir geçmişte Denuvo isimli anti korsan teknolojisinin birçok bilgileri sızdırılmıştı. Bu bilgiler arasında bol bol Red Dead Redemption 2 ismi de bulunuyordu. Burada da kafalar karışıyor işte. PC için çıkmayacak bir oyunun, Denuvo ile ne işi olabilir? Konsollarda işlemiyor çünkü bu teknoloji. Görülen o ki, Rockstar Games, PC oyuncularını üzmemek için oyunun PC sürümü üzerinde çalışıyor. Peki, neden sadece konsollar için duyuruldu? Bunun sebebi, oyunun henüz hazır olmaması olabilir. Bildiğiniz üzere Grand Theft Auto V yapıtı da PC platformuna çok geç çıkmıştı. Red Dead Redemption 2 ile de böyle bir durum görebilmemiz çok muhtemel.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.