Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 24.02.2021

Red Dead Redemption 2, ocak ayında maksimum oyuncu sayısına ulaştı. Bu rekorla beraber Red Dead Redemption 2 PC oyuncu sayısı, konsoldaki oyuncu sayısının iki katına çıktı. SuperData'nın paylaştığı verilere göre, ocak ayında Red Dead Redemption 2'yi 1.8 milyon oyuncu, PC platformunda oynadı. Tabii, Red Dead Online'nın çıkış yapmasının bu sayıya büyük katkısı oldu. Normal oyundan ayrı olarak ve daha ucuza satılan Red Dead Online, PC platformunda yapımcı ekibin yüzünü güldürdü.

Red Dead Redemption 2 PC oyuncu sayısı konsol oyuncu sayısının neredeyse iki katı

SuperData, Red Dead Online'nın çıkışının PC platformundaki satışlara olan etkisini doğruladı. Dilerseniz, verilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Oyunun konsol oyuncu sayısını da paylaşmadan olmaz. Ocak ayında, Red Dead Redemption 2'nin konsol oyuncu sayısının 611.000 civarında olduğu aktarıldı. Ayrıca, SuperData'ya göre oyuncular PC platformunu, daha güzel grafikler ve daha uygun fiyatlar için tercih etmiş.

SuperData'ya göre ocak ayı, Valorant ve World of Warcraft oyuncuları için de hareketli geçmiş. Valorant'a eklenen yeni karakter ve içerikler, oyuncu sayısında büyük bir sıçramaya neden olmuş. World of Warcraft için ise aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kasım ayındaki Shadowlands genişleme paketiyle beraber yükselen oyuncu sayısı, ocak ayı itibariyle normal seviyelere geri dönmüş. Ocak ayında en çok hasılat yapan PC oyunu Dungeon Fighter Online, konsol oyunu Call of Duty Black Ops Cold War, mobil oyun ise Free Fire olmuş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.