Menü
https://leadergamer.com.tr/bethesda-the-elder-scrolls-v-skyrim-special-edition-mod-kiti/
Red Dead Redemption 2 19 Ekim 2016 12:58

Red Dead Redemption 2 PC sürümü için imza kampanyası başlatıldı

PC kullanıcıları kolları sıvadı.


Rockstar Games’in yaklaşık 1 haftadır minik görselleriyle bizleri heyecanlandırdığı Red Dead Redemption 2 dün resmi olarak duyuruldu. Bu duyuru tüm oyuncu camiasını her ne kadar sevindirse de, bir kısım vardı ki Rockstar Games tarafından adeta üvey evlat muamelesi gördü. Evet, PC kullanıcılarından bahsediyoruz. 2017’nin sonlarına doğru çıkacak yapım, sadece PlayStation 4 ve Xbox One’a duyuruldu. Hal böyle olunca PC kullanıcıları da kolları sıvadı ve Red Dead Redemption 2’nin PC’ye gelmesi için bir imza kampanyası başlattı.

Red Dead, Red Dead Redemption 2

Bangladeş’ten bir üye tarafından change.org üzerinden başlatılan imza kampanyası şimdiden 14 bin imzayı aşmış durumda. Çok daha fazla imza toplanacağını düşündüğüm bu kampanya, bakalım Rockstar Games tarafından fark edilecek mi? Hatırlayacağınız üzere daha önce de Red Dead Redemption’ın PC sürümü için çeşitli imza kampanyaları düzenlenmiş ancak binlerce imza toplanmasına rağmen firmadan oyuncuları sevindirecek bir haber görememiştik. Ancak 2013’te Grand Theft Auto V’in eski nesil konsollara çıkmasından 19 ay sonra, yapımı PC platformunda da görme şansını elde etmiştik.

Bu konuda Rockstar Games’in de  haklı sebepleri olabilir. Bazı yorumlara göre, Red Dead Redemption’ın kod bazında çok karmaşık tasarlandığı için PC’ye uyarlanmasının mümkün olmadığı söylenmişti. Böyle bir durumda elbette firmaya hak veriyoruz ancak yeni geliştirilmeye başlanmış bir oyunun PC platformuna gelmemesi için hiçbir sebep göremiyorum. Elbette arkada bizim görmediğimiz gizli anlaşmalar var ise. Vahşi batı temasını oyun sektörüne en güzel uyarlayan oyunlardan olan Red Dead serisi yeni oyunuyla umarım PC platformuna da gelir ve tüm oyuncular bu güzel yapımı deneyim etme fırsatı yakalar.

Mert Durmaz Editör