Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.10.2019

Bugüne kadar Red Dead Redemption 2 PC sürümü konusunda birçok kez söylentiyi sizlerle paylaşmıştık. Birçok kez de izleri uzun uzun anlatarak sizlerle paylaşmıştık. Mutlaka hatırlayan takipçilerimiz vardır. Şimdi ise, bu olay fazlasıyla resmi bir şekilde duyuruldu. Bu duyuru da, Rockstar Games tarafından yapıldı. İşin daha da ötesi, Red Dead Redemption 2 PC çıkış tarihi ile birlikte duyuruldu. Geliştirici ekibin Twitter sayfası aracılığıyla yapılan bu duyuru, bizleri fazlasıyla heyecanlandırmayı başardı. Dilerseniz, öncelikle sizleri hemen aşağıda paylaştığımız Twitter gönderisi ile baş başa bırakalım. Bu sefer mevzunun fazlasıyla resmi olduğunu bir de kendi gözlerinizle görün ve bu heyecanımızı siz de paylaşın!

Red Dead Redemption 2 PC çıkış tarihi 5 Kasım 2019!

Eğer yukarıdaki gönderiye göz gezdirdiyseniz, zaten fazlasıyla özet geçiliyor. Gerçekten resmi resmi geliyor oyun. Twitter gönderisinin açıklama kısmında, haberimize konuk olan oyunun PC platformu için yolda olduğunu dile getiriyor. Hatta, daha da öteye giderek bir de tarih gösteriyor. Twitter gönderisinde verilen tarihe göre, oyun bilgisayar üzerinde oyunu bekleyen oyuncularla 5 Kasım 2019 tarihinde buluşacak! Bu, neredeyse 1 ay kadar bir süre kaldı demektir. Sizlere şunu söyleyebiliriz ki, oyunu bilgisayarımız üzerinde denemek için gerçekten çok sabırsızlanıyoruz!

Şimdiye kadar çıkan ipuçları arasında, geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bizleri çok fazla umutlandırmıştı. Hatırlarsanız, bir resmi kurumda bilgisayar oyunu olarak kategorilenmiş ve puanlandırılmıştı. Biz de, yakında duyurulabileceğini dile getirmiştik. Tam olarak da öyle oldu ve oyun duyuruldu bizler için de. Dahası, oyunun çıkış tarihi de verildi resmi olarak. En sonunda, bütün söylentilerin gerçek olduğu da ortaya çıkmış oldu. Şimdi, sırada serinin bir önceki oyunu var. Red Dead Redemption PC sürümünü de, en az bunun kadar heyecanla beklediğimizi dile getirmek yanlış olmaz.

Heyecanımızı bir yana koyarak, şimdi ciddi olan bilgilerden bahsedelim. Öncelikle, PC platformuna da gelen yapımın, görsel ve teknik açıdan daha iyi bir şekilde geleceğini belirtelim. Buna, yeni Bounty Hunting Missions görevleri, Gang Hideouts, silahlar ve daha fazlası da dahil olacak. Fakat, üzücü bir haberimiz olacak. Red Dead Redemption 2 PC çıkış tarihi gelip çattığında, oyun Epic Games mağazasında yer alacak öncelikle. Daha sonrasında da, Rockstar'ın kendi platformuna yerleşecek. Aralık 2019 ayında ise, Steam platformunda yer alacak. Son olarak, daha fazla bilginin Rockstar ekibi tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde verileceğini de belirtelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.