Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.06.2018

İlk oyunu ile büyük bir oyuncu kitlesinin beğenisini kazanmış olan Red Dead Redemption 2, bildiğiniz üzere yakın bir tarihte biz oyuncuların beğenisine sunulacak. Serinin önceki oyununda da olduğu gibi, bu oyunun da sadece konsollara çıkacağı söyleniyordu. Fakat, Rockstar ekibinin planları pek de o yönde değil gibi görünüyor. Zira ortaya çıkan bilgiler, oyunun PC platformunda da yerini alacağını gösteriyor. Bu bilgilerin sadece söylentilerden ibaret olmadığını da, şimdiden belirtmemizde fayda var.

Red Dead Redemption 2 PC platformunda da çıkıyor

Red Dead Redemption 2 PC platformunda da çıkıyor

Haberimizin en sonuna eklemiş olduğumuz görselde görebileceğiniz ekran görüntüsü, Grand Theft Auto V ve L.A. Noire üzerinde çalışmış olan bir yazılımcıya ait. Bahsini etmekte olduğumuz yazılımcının LikedIn profilinde, Red Dead Redemption 2 için belirtilen platformlarda PS4, Xbox One ve PC platformları gösteriliyor. PS4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacağını zaten hepimiz biliyorduk. Fakat, oyunun bir anda PC platformuna sahip oyuncuların da beğenisine sunulmaya hazırlanıyor olması, beklemediğimiz bir taştı.

Konunun üzerinde düşündüğümüzde, aslında mantıklı da geliyor. Zira Rockstar ekibi, Grand Theft Auto V’ı ilk çıkardıklarında, çıkacağı platformlar arasında PC yer almıyordu. Fakat günümüzde, oyunun en çok oynandığı platform da PC. Yani, Red Dead Redemtion 2 da ilk olarak konsollara özel çıkışını gerçekleştirebilir. Eğer sizlere göstermiş olduğumuz yazılımcı, oyunun PC sürümü üzerinde de çalışmış olduğunu söylemişse, ilerleyen zamanlarda veya son dakikada PC platformu için de sürpriz olarak duyurulabilir.

Red Dead Redemption 2 PC platformunda da çıkıyor

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.