Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

Bildiğiniz üzere, Rockstar Games bir Red Dead Redemption 2 oynanış fragmanı sözü vermişti ve bu sözünü de tuttu. Eğer henüz oynanış fragmanını izlemediyseniz merak etmeyin. Zira hemen aşağıda paylaşılan Red Dead Redemption 2 oynanış videosu bulunuyor. Ayrıca bu haberimizde de geniş geniş Red Dead Redemption 2 oynanış fragmanı içerisinde gösterilen özelliklerden sizlere bahsetmeye çalışacağız. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan bir an önce oynanış açısından göz gezdirmeye başlayalım.

Red Dead Redemption 2 oynanış videosunda bizlere ne gösterildi?

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Red Dead Redemption 2 oynanış videosu, 6 dakika gibi uzun bir süreye sahip. Tabii bu süre de öyle boş bilgilerle dolu değil. Videonun başında, bizlere hikaye konusunda birtakım bilgiler veriliyor. Bahsini ettiğimiz hikaye oyundan ziyade, oyun içerisinde karşılaşacağımız dünyaya ait tabii. Dünyadan bizlere bahsedildikten sonra aksiyon, hikaye anlatımı ve oynanış ile çok daha derin olduğu dile getiriliyor.

Bizlere dünya hakkında bilgi verildikten sonra Red Dead Redemption 2 oynanış videosu ile birlikte oynanış açısından tanıtılmaya başlanıyor. Dünyanın ne kadar büyük olduğu dile getiriliyor ve fikrimizi soracak olursanız, dünya gerçekten fazlasıyla büyük görünüyor. Bu aşamadan sonra, karakterimiz hakkında bilgi veriliyor. Red Dead Redemption 2 oynanış fragmanı içerisinde verilen bilgiler arasında zaten bildiğimiz bilgiler de bulunuyor fakat biz yine de toparlayalım.

Red Dead Redemption 2 oynanış videosu içerisinde verilen bilgilere göre Arthur Morgan’ı canlandırıyoruz. Kendisi, Van der Linde çetesinin önemli bir üyesi. Bu çete de, sivil toplumun baskısından kaçmaya çalışan haydutlardan oluşuyor. Bir bölgeyi her terk etmeye zorlandığımızda, bir kamp kuruyoruz. Bu kamp, ana merkezimiz oluyor. Bu merkezde çete üyeleri birlikte oyun oynuyor, uyuyor, hikayeler paylaşıyor ve daha nicesini gerçekleştiriyor. Ekibin her üyesini ailemiz olarak görüyor ve her birini zamanla tanıyoruz.

Red Dead Redemption 2 oynanış olarak bir hayli derin olacak

Yine, paylaşılan fragman ile birlikte verilen bilgilere göre çetemizin moralini yüksek tutmamız gerekecek. Bunu ise, çeteye yemek ve erzak tedarik ederek gerçekleştiriyoruz. Ekibin üyeleri ile zaman geçirmek, birtakım gizli şeyleri ortaya çıkarıyor. Red Dead Redemption 2 oynanış videosu ile verilen bilgilere göre hem kampımızın içi, hem de dış dünya kendisini canlı hissettirecek. Çevredeki diğer şeylerle etkileşime geçmenin tek yolunun silahlar olmaması da, açıkçası güzel bir artı gibi görünüyor.

Oyun içerisinde yoldan geçen diğer yolcularla konuşabilecek, bölgenin sıkıntı çıkaran elemanı ile hesaplaşabilecek, şerif ile bizim mevzuları konuşabilecek ve daha nicesini yapabileceğiz. Red Dead Redemption 2 oynanış olarak bizlere arkadaş edinebilme ve düşman olma seçeneklerini de sunuyor. Attığımız adımların bir şeyleri etkileyecek olması da, günümüz oyunlarında aradığımız bir özellik. Silahların ve atların da gerçekçilik açısından çeşitli ve duruma göre tercih edilebilir olması gibi ince detaya girilmiş özellikler Red Dead Redemption 2 içerisinde bizleri bekliyor olacak.

Atımız ile birlikte ekstra silah, yiyecek ve erzak taşıyabileceğiz. Geçen zaman ile birlikte atımız ile olan bağımızın artması da yine güzel düşünülmüş bir özellik. Bağımız arttıkça atımızı daha rahat kontrol edebileceğiz. Red Dead Redemption 2 oynanış videosunda gösterilen şeylere göre dünya, fazlasıyla canlı. Bu canlılık, doğada av, avcı ve çöpçülerin bulunuyor olması ile de destekleniyor. Avladığımız hayvanlardan aldıklarımızı satarak para kazanabiliyoruz. Bu paralar ile de silahçılar, marketler, barlar ve daha fazlasında istediğimizi yapabiliyoruz. Son olarak da, Dead Eye sisteminin de bu oyunda karşımıza çıkacağını belirtmekte fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.