Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 20.09.2018

Günümüzün en çok beklenen yapımlarından bir tanesi olan Red Dead Redemption 2, bizlere aynı zamanda önemli özellikler de sunuyor. Fakat, bu özelliklere geçmeden önce, Red Dead Redemption 2 ön inceleme yazımıza göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Eğer hala göz gezdirmediyseniz, buraya tıklayarak Red Dead Redemption 2 ön inceleme yazımıza ulaşabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak, Red Dead Redemption 2 içerisinde hayati organlara nişan alabilmek ve uzuvları koparmak gibi özellikler bulunuyor.

Red Dead Redemption 2 içerisinde organlara ve uzuvlara zarar verilebiliyor

Red Dead Redemption 2 içerisinde hayati organlara nişan alabilir, uzuv koparabilirsiniz

Red Dead Redemption 2 dünyası, oyunculara dünya ile şiddet kullanmadan da geçinebilme fırsatı sunuyor. Fakat, bunun anlamı elbette Rockstar Games ekibinin kan ve vahşetten uzaklaşması değil. Zira, oyun içerisindeki Dead-Eye sistemi geliştirildiğinde hayati organlara nişan alabilme özelliğini de sunuyor. Eğer yeteneğinizi geliştirirseniz, X-ray görüntüsü ile kalp ve diğer hayati organları görme şansınız bulunuyor. Buralara ateş ederseniz, düşmanınız tek vuruşta ölüyor doğal olarak.

Rockstar Games ekibi, Red Dead Redemption 2 içerisindeki vahşeti sadece hayati organlara ateş edebilme özelliği ile sınırlı tutmamış elbette. Arthur Morgan'ın kafa, kol ve bacakları koparma şansı bulunuyor. Tabii, pompalı tüfeği ile. Ayrıca, eğer güzel bir atış yaparsanız, öldürme sahneniz yavaş çekimde sizlere gösteriliyor. Bir diğer özellik ise, hayvanları korkutmaya ve NPC'lerin dikkatini çekmeye yarıyor. Tabii, Red Dead Redemption 2, bu saydıklarımızdan çok daha fazla özelliğe ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.