Menü
https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-ekipmanlari-menuden-ayarlama/

Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto V kadar büyük olmayabilir

Ayrıca oyunun 20 milyon adet satması bekleniyor.


Bu hafta Rockstar Games gerçekten şov yaptı. Öncelikle, haftaya gizemli resimlerle başladık, ardından da dev gibi bir Red Dead Redemption 2 duyurusu aldık. Fakat burada da bitmedi. Çünkü Perşembe günü bir de video yayımlanacak Red Dead Redemption 2 için. Peki, oyuncuları bu kadar heyecanlandıran, firmanın hisselerini bir anda uçuran bu oyun, Rockstar Games’in diğer oyunlarına göre ne kadar büyük olacak? Ne kadar satacak? Sanıyorum ki bu sorularınızın cevabını, bu haberimizde bulabileceksiniz.

Red Dead Redemption 2

Wedbush Securities bünyesinden olan oldukça başarılı bir analist olan Michael Pachter, bu sorunun cevabını veren kişi oldu. GamingBolt’un direkt olarak ünlü analiste sorduğu sorudan cevap olarak, “Red Dead Redemption 2 tabii ki büyük ve başarılı bir oyunun devam oyunu. Fakat Grand Theft Auto V kadar büyük olmayacaktır. Fakat, Grand Theft Auto serisindeki analizlerimin pek tutmadığını bilirsiniz. Mesela Grand Theft Auto III, 325,000 adet satacak demiştim fakat sadece 25 milyon ile kaçırdım gerçek sonucu. Grand Theft Auto V çıktığında ise 35 milyon satacak demiştim, 31 milyon ile kaçırdım. Red Dead Redemption 2, aynı Titanik filmi gibi olabilir. Dünyayı sarsacak bir yapıt, en başından öyle görünmez.” alındı.

Michael Pachter açıklamalarının devamında, oyunun satabileceği muhtemel rakamı da verdi ve 15-20 milyon arası dedi ve eğer bu oyun 40 milyon satarsa, oldukça şaşıracağını da ekledi. Red Dead Redemption 2’nin sadece PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya çıkacağını düşünürsek, mantıklı bir rakam olabilir. Çünkü Grand Theft Auto V, 60 küsur milyon satış rakamını toplam 5 platformdan çıkartmıştı.

Kaan GEZER Editör