Menü
https://leadergamer.com.tr/denuvo-doom-kaldirilma-sebebi/
Red Dead Redemption 2 18 Aralık 2016 13:16

Red Dead Redemption 2, 3 farklı oynanabilir karaktere sahip olabilir

Rockstar Games, Grand Theft Auto V izlerini takip edecek mi?


Rockstar Games, Grand Theft Auto V ile tahmin edilebilir bir başarıyı yakaladı. Sadece Grand Theft Auto V değil tabii, Grand Theft Auto Online da çok büyük bir başarı ve gelir kaynağı oldu geliştirici ve dağıtımcı firma için. Peki, günümüz oyun geliştiriciliğinde ve dağıtımcılığında bu kadar başarılı olan bir metot, devamı gelmeden bırakılır mı? Tabii ki hayır. Rockstar Games ve Take-Two Interactive görülen o ki bu metodu çok uzun bir süre daha devam ettirecek. Mesela, Red Dead Redemption 2 ile. Biliyorsunuz Red Dead Redemption 2 duyurusu ile birlikte Red Dead Online da duyurulmuştu. Sanıyorum ki Red Dead Online ile Grand Theft Auto Online oyunlarının arasında benzerlikler olacağını söyleyemeyen bir oyuncu yoktur. İşte iki oyun arasındaki benzerlik, sadece çoklu oyuncu kısmında kalmayacak; senaryo kısmına da sıçrayacak. Yeni söylentilere göre Red Dead Redemption 2, aynı Grand Theft Auto V senaryo modundaki gibi 3 farklı oynanabilir karaktere sahip olabilir.

Red Dead Redemption 2

Bir 4Chan kullanıcısı olan ve kendisini tripcode olarak tanıtan bu isim, daha önce Grand Theft Auto Online ile alakalı birçok güncellemeyi başarılı olarak internet alemine sızdırmıştı. Hatta en son, oyun için gelmiş olan Import/Export güncellemesini de duyuru tarihinden önce açıklamıştı. Bu kullanıcının Grand Theft Auto V hakkında çok şey bilmesinin bir sebebi var tabii. Çünkü kendisi, Rockstar Games ekibindeki bir isimden sürekli olarak bilgiler sızdırıyor. İşte bu sızdırılan bilgilerin en yenisi de Red Dead Redemption 2 hakkındaydı. Bu kullanıcının söylediğine göre oyunda 3 farklı oynanabilir karakter olacak ve bu karakterlerin oynanışı, Grand Theft Auto V ile benzer yapıya sahip olacak. Ayrıca Grand Theft Auto Online gibi, Red Dead Online da ana oyun çıktıktan bir süre sonra piyasaya sürülecek. Bunun sebebi ise oyuncuların çoklu oyuncu moduna direkt atlamasını önlemek. Çünkü Rockstar Games, oyuncuların senaryo modunu da denemesini çok istiyor.

Son olarak bu kullanıcının dediklerine göre, ki bu söylediklerini siz de hemen aşağıdan görebilirsiniz, bahsi geçen bu 3 oynanabilir karakter de John Marston’ın çetesindeki insanlardan olacak fakat John Marston bir oynanabilir karakter olmayacak. Yine aynı gönderiden görebileceğiniz gibi, Grand Theft Auto V ile gördüğümüz Strangers görev sistemi bu oyunda da devam edecek ve oyunun geçtiği evrene hitap eden, çete mekanlarını basma/ele geçirme gibi sistemlere sahip olacak oyun. Peki, sizler ne düşünüyorsunuz? Rockstar Games ve Take-Two Interactive gerçekten yeni oyunlarına bu kadar Grand Theft Auto V izi katacak mı?

Red Dead Redemption 2

Kaan GEZER Editör