Red Dead Redemption 2 sessizliği, hayranları tarafından tepki görüyor

Red Dead Redemption 2 sessizliği, hayranları tarafından tepki görüyor

Beklenen haberlerin gelmemesi, oyunun hayranlarının sabrını taşırıyor.

Çok sevilen ve takdir toplayan bir video oyununun devamının gelecek olması, heyecan yaratıyor haliyle. Bu oyunun hayranları tarafından beklentiler oluşuyor. Hayranlar tarafından; oyuna dair videolar çıksın, yeni bilgiler gelsin, neler yapılacağı söylensin gibi istekler geliyor. Haydi diyelim ki, oyunun geliştiricisi sürpriz hazırlıyor, fazla görsel ile oyunun büyüsünü bozmak istemiyor, buraya kadar anlaşılır ama bir şeyler vaat edilip yapılmıyorsa o zaman iş değişiyor. Tıpkı Red Dead Redemption 2 oyununun ertelenmesi ve geleceği söylenen yeni detayların gelmemesi gibi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 sessizliği, hayranları tarafından tepki görüyor

Ne zaman gelecek yeni Red Dead Redemption 2 bilgileri?

Bilindiği üzere Rockstar Games tarafından oyunun 2018 yılı ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağı açıklanmıştı. Çıkış süreci yaklaşırken, bir erteleme kararı açıklandı ve beraberinde bir not düşüldü. Bu notta; önümüzdeki günlerde ertelenen Red Dead Redemption 2 ile ilgili yeni bilgilerin paylaşılacağı yazılıydı. Notun üstünden bir aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, geliştirici firmadan ses çıkmadı. Bu durum, Red Dead hayran topluluğunun tepkisine yol açmış durumda. Topluluk, Rockstar Games cephesinin ciddiyetsizliğinden ve arkası gelmeyen erteleme kararlarından usandı.

Haksız da sayılmazlar açıkçası. Merakla beklenilen oyun için şimdiye dek yalnızca iki tanıtım videosu yayımlandı. Oyuna dair çok kısıtlı bilgiler verildi ve eldeki bilgilerin bir kısmı, sadece söylentilerden ibaret. Oyunun kaç kez ertelendiğinin sayısı belli değil ve artık geliyor derken 2018 sonuna yakın bir tarihe yeniden ertelendi. Son erteleme ve resmi çıkış tarihi duyurusuyla birlikte gelen birkaç hafta içerisinde yeni bilgilerin verileceği sözlerinin hâlâ gerçekleşmemesi de bardağı taşıran son nokta oldu. Artık Red Dead topluluğu, dünyanın her yerinden hayranların toplanmasını ve karşılaşılan ciddiyetsizlikle ilgili konularda seslerini yükseltmelerini istiyor.

Red Dead topluluğunun çağrısı şu şekilde: Red Dead Redemption 2 için bilgiye aç mısınız? Topluluk formundaki diğer hayranlara katılın ve oyunla ilgili her şeyi tartışın. Bu isyan kokan çağrıyla birlikte oyuna olan ilgi de azalmıyor. Her bir haberi, her bir videosu merakla beklenen oyun için hayranları kızgın ama vazgeçmiş değiller. Bakalım bundan sonra ne gibi gelişmeler yaşanacak ve konuyla ilgili geliştirici firmadan adımlar gelecek mi? Ne olursa olsun Rockstar Games, her zaman yaptığı gibi, oyunlarını hiçbir şey yapmadan dahi, bir şekilde gündemde tutmayı başardığını da kabul etmek lazım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.