Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.05.2018

O uzun bekleyiş, en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz haberimizde, Red Dead Redemption 2 fragmanı geliyor demiş, hatta bir de tarih vermiştik. O tarih, en sonunda kapımıza dayandı ve yeni fragmanın çıkmasına da saatler kaldı. Fragman için herkes gibi biz de heyecanlıyız elbette. Sonuçta, oyun hakkında önemli detaylar öğrenebileceğimiz bir fragman olma ihtimali yüksek. Yoksa, Rockstar Games önceden duyuru yaparak bizleri iyice heyecanlandırmaya çalışmazdı.

Red Dead Redemption 2 fragmanı saat 18:00'da burada

Red Dead Redemption 2 fragmanı için heyecanlanmamak mümkün değil

Bildiğiniz üzere, bu güzel haber, geliştirici ekip Rockstar Games tarafından geçtiğimiz günlerde Twitter aracılığıyla duyurulmuştu. Duyuruda, fragman için bir tarih ve bir de saat belirtilmişti. Belirtilen tarihe geldik ama henüz belirtilen saate gelmedik. Yapılan duyuruda belirtilen saat, Türkiye saatleri ile 18:00’ı gösteriyordu. Yani, henüz fragman çıkmış değil. Fakat, fragman biz oyuncuların beğenisine sunulduğu anda, hemen alıp bu haberimize ekleyeceğiz. Bu sayede, fragman çıktığında YouTube üzerinde fragmanı arayacağım diye uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Red Dead Redemption 2 fragmanı ile bizlere neler anlatılacağı konusunda da bir şeyler söylemek gerek tabii ki. Öncelikle, haberimizin başında da belirttiğimiz gibi, Rockstar Games tarafından çok önceden duyurusu yapıldığına göre, oyun içeriği konusunda birtakım yeni bilgiler edineceğimiz kesin. Bu bilgilerin ne olduğu ise, asıl soru işaretinin bulunduğu kısım. Hatırlarsanız, GTA 5 çıkmadan önce, oyun hakkında birden fazla fragman sunulmuştu. Her fragman ile de, oyunun farklı özelliklerini tanımıştık. Bazıları karakterlerden bahsederken, bazıları da oyunun dünyasını bizlere tanıtıyordu.

Oyunun daha önceden zaten bir kez ertelenmiş olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu fragman ile bir ertelemenin söz konusu olacağını düşünmedik değil. Fakat, Take Two tarafından verilen bilgilere göre de, oyunun çıkış tarihi ile ilgili başka bir değişiklik olmayacaktı. Bu yüzden, erteleme ile ilgili düşüncelerimizi aklımızdan çıkardık. Red Dead Redemption 2’nun Arthur Morgan’ın hikayesini anlatacağını biliyoruz. Eğer Rockstar Games ekibi, GTA 5 ile aynı şekilde fragmanlar sunmayı planlıyorsa, bu fragman ile bizlere Arthur Morgan daha yakından tanıtılabilir. Daha sonraki fragmanlar aracılığıyla da, oyunun dünyası ve oynanış ile ilgili bilgiler verilebilir. Her ne kadar şu anda meraktan ölüyorsak da, birkaç saat içerisinde bu meraklarımız sona erecek. Bu yüzden, 4 gözle fragmanın çıkışını bekliyoruz. Çıktığı anda, hemen aşağıdan izleyebilirsiniz kendisini.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.