Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 14.07.2021

2019’da piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2, şüphesiz en iyi görünen açık dünya oyunlarından biridir. Ancak bu, özellikle tüm grafik seçeneklerini maksimum seviyeye ayarlamak istiyorsak, yüksek donanım gereksinimlerine sahip olmak gerektirir. Rockstar stüdyosunun oyunu, görselleri iyileştiren birkaç düzine farklı seçenek sunuyor, ancak bunların çoğu Ultra düzeyde, en güçlü grafik kartlarını bile yorabiliyordu. NVIDIA, Red Dead Redemption 2, DLSS desteği aldığını duyurdu. DOOM Eternal da geçtiğimiz günlerde benzer bir güncelleme aldı. RDR 2 durumunda, Ray Tracing uygulamasına güvenemeyiz, ancak DLSS sayesinde GeForce RTX kart sahipleri daha yüksek FPS ile oyunun keyfini çıkarabilir.

Red Dead Redemption 2 DLSS  teknolojisi ile performans artışı sağlıyor

Red Dead Redemption 2 için bugünün güncellemesi yalnızca Red Dead Online’a yeni görevler eklemekle kalmıyor, her şeyden önce NVIDIA DLSS teknolojisinin en son sürümü için bir destek sunuyor. Nvidia, DLSS kullanımı sayesinde, tüm GeForce RTX grafik kartlarının ve dolayısıyla RTX 2060’ın artık maksimum grafik ayarlarını korurken 1920×1080 çözünürlükte saniyede 60 karenin üzerine çıkabildiğini gösteriyor. 2560×1440 çözünürlük durumunda, GeForce RTX 3060 Ti kart ve üzeri kullanıcıları 60 FPS’den fazlasına güvenebilir. En agresif 4K çözünürlükte, GeForce RTX 3070 ve üzeri kart sahipleri artık Ultra ayrıntıları korurken en az 60 FPS oynayabilir.

4K çözünürlükte GeForce RTX kart sahipleri bu nedenle %45’e varan performans artışına güvenebilirler. Bu konuda en iyi sonuçlar GeForce RTX 3080 ve GeForce RTX 3080 Ti kartları ile elde edildi RTX 3090 listelerde yer almıyordu, ancak kesinlikle eşit derecede büyük bir performans artışıyla karşı karşıyayız. NVIDIA ayrıca Red Dead Redemption 2’yi DLSS açık ve kapalı olarak karşılaştıran bir video yayınladı. RDR 2 temasından biraz uzaklaşan NVIDIA, bugün DLSS tekniğinin Unity motorunun beta sürümünde uygulandığını da duyurdu. Desteğin doğrudan tanıtımı, Unity grafik motorunda oluşturulan oyunlara DLSS ekleme sürecini önemli ölçüde kolaylaştırmaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.