Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, önemli bir ismin ağzından kaçtı

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, önemli bir ismin ağzından kaçtı

Destiny 2 ile yakın bir çıkış tarihine sahip olacak herhalde Red Dead Redemption 2.

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 hakkındaki tüm bilgileri, tüm yenilikleri belli ki E3 2017 etkinliğine, Sony ekibinin konferansına saklıyor. Çünkü, oyun duyurulduğundan beri hiçbir yeni bilgiye sahip olamadık. Özellikle de bir çıkış tarihi bilgisine. Oyunun çıkış tarihi hakkında bildiğimiz tek şey, 2017 senesinin sonbahar aylarında olacağı bu tarihin. Fakat geçtiğimiz günlerde, Destiny 2 oyununun ilk oynanış videosunun yayımlandığı gün, bu oynanış videosunu Brandon Jones isimli biri yorumluyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Brandon Jones, eski GameTrailers sitesinin kurucusu ve EasyAllies ekibinin de baş editörü. Ayrıca kendisi E3 Game Critics Awards 2017 töreninin jürilerinden bir tanesi. İşte bu önemli isim, o görüntüleri yorumlarken ağzından Red Dead Redemption 2 çıkış tarihini kaçırdı. Bu, oldukça önemli bir olay çünkü Brandon Jones muhtemelen ambargolu bilgilere sahip. Peki, kendisi nasıl bir çıkış tarihini ağzından kaçırdı?

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, önemli bir ismin ağzından kaçtı

Brandon Jones, bahsettiğimiz yorumunda tam olarak, “Destiny 2, Red Dead Redemption 2’den tam 1 hafta önce gelecek.” demişti. Oyuncular, bu ismin, bu açıklamasını fark ettiğinde ise Twitter’dan bir açıklama yaptı ve, “Nasıl oldu bilmiyorum ama beynim, oyunun çıkış tarihini Eylül ortasına koydu. Tamamen kafadan atma bir tarih, jüriliğim ile alakası yok. Sadece bir tahmin.” dedi. Peki, siz ikna oldunuz mu? Çünkü birçok oyuncu, bu açıklamaya ikna olmadı ve bu ismin, oyunun çıkış tarihini ağzından kaçırdığını düşünüyor. Bunun en büyük nedeni ise, daha önce de Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırılmıştı ve bu sızdırılan tarihler de 15 Eylül 2017, yani Destiny 2 çıkışından 1 hafta sonrasını gösteriyordu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.