Red Dead Redemption 2 için çıkış tarihi olasılığı daralıyor

Red Dead Redemption 2 için çıkış tarihi olasılığı daralıyor

Oyunun çıkabileceği sadece 2 ay var.

Bildiğiniz üzere Red Dead Redemption 2, üzücü bir haber ile ertelendi. 2018 senesinin ilkbahar aylarına ertelenen bu oyun, bekleyenlerini de üzdü. Ayrıca GameStop ve Take-Two şirketlerinin de hisseleri düştü bu erteleme sonrasında. Fakat bunlar, şirketlerin düşüneceği şeyler. Bizler ise oyunun ne zaman çıkacağını düşünüyoruz. Eğer biraz daha detaylı düşünürsek, aslında oyunun çıkabileceği sadece 2 adet ayın bulunduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Gelin, haberimizin devamından bu duruma biraz daha detaylı bir şekilde göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 için çıkış tarihi olasılığı daralıyor

Bildiğiniz üzere Red Dead Redemption 2, 2018 senesinin ilkbahar aylarına ertelendi. Amerikanlar için bu ilkbahar ayları, Mart ile Mayıs ayları arasında oluyor. Fakat oyunun Mart 2018 tarihinde çıkması imkansız çünkü Take-Two, oyunun 2019 finansal yılında çıkacağını belirtti. 2019 finansal yılı, 1 Nisan 2018 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında yaşanıyor. Yani, Oyunun çıkma ihtimali olan Mart 2018 tarihi, 2018 finansal yılının son ayı oluyor. Sonuç olarak, Red Dead Redemption 2 sadece Nisan 2018 veya Mayıs 2018 tarihlerinde çıkabilir. Eğer, Mart 2018 tarihinde çıkacağını umduysanız, ne yazık ki boşuna beklemeyiniz o tarih için.

Yazımızı özetleyecek olursak, eğer başka bir ertelenme olmazsa Red Dead Redemption 2, Nisan 2018 veya Mayıs 2018 tarihlerinde piyasada olacak. Oyunun, 2017 sonbaharında çıkmadığını göz önünde bulundurarak, 2018 ilkbahar aylarında çıktığında içerisinde tam bir Project Scorpio desteği olacağını söyleyebiliriz. Daha önce sızdırılan bazı bilgilerde, Microsoft’un Red Dead Redemption 2 için çok büyük planları olduğu belirtiliyordu. Özellikle, E3 2017 sırasında Project Scorpio duyurusu ile birlikte önemli Red Dead Redemption 2 bilgileri alabiliriz. Mesela, Red Dead Redemption 2, Project Scorpio ile doğal 4K verebilir. Bu bilgi de daha önce sızdırılmıştı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.