Menü
https://leadergamer.com.tr/battlefieldin-en-iyi-mod-yapimcilarindan-bir-savas-oyunu-geliyor/
Red Dead Redemption 2 , Rockstar Games 7 Nisan 2015 12:45

Red Dead Redemption 2 bir kez daha kendini gösterdi!

Hem de yeni detaylar ile…


2010 yılında piyasada kendine yer bulan Western türünde kendini göstermeyi başaran Red Dead Redemption, eski nesil konsollar olan PS3 ve Xbox 360 için geliştirilmişti. Daha sonraki yıllarda PC platformu için geliştirildiği iddia edilen, fakat Red Dead Redemption 2’nin sızıntıları ile bu iddialar son bulmuştu. Rockstar Games tarafından geliştirildiği bilinen Red Dead Redemption 2, sızıntılar ile kendisini bir kez daha gösterdi.

Reddit kullanıcılarından biri olan ‘AnonDN1978‘ tarafından ortaya atılan iddiaya göre RDR 2, yaklaşık 3.5 senedir geliştirilmeye devam ediliyor. Uzun bir süre olan bu zamanda Rockstar Games, hiç bir şeyi tehlikeye sokmamayı hedefliyor diyebiliriz. Hikaye olarak ise RDR senaryosundan tam olarak 12 yıl geçmişte yaşanacağı gelen bilgiler arsında yer aldı.

RedDead

Bunun yanında karakterler ile ilgili yeni bilgiler de bizlerle buluştu. RDR 2, aynı GTA V gibi karakter geçişleri üzerine oynanabilir olacak. Bizleri üç karakter bekliyor: Irish ve Seth. Bu iki karakter hazır olarak oynanabilir olacak. Peki ya diğer karakter nerede? Diğer karakteri ise, bizler belirleyeceğiz. Görünen o ki, oyun başlamadan önce uzun bir zaman karakter tasarımı ile uğraşacağız. Toplamda 30 farklı ana görevin olacağı oyunda; ev, at gibi kullanılabilir nesnelerin de özelleştirebilir olacağı belirtiliyor.

Gelen bir diğer iddia ise Red Dead Redemption 2, E3 2015 etklinliğinde tanıtaılabileceği olurken; oyunun şu an için PC ve yeni nesil konsollar için geliştirildiği de açıklama içerisinde yerini aldı. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken Rockstar Games, bizleri şimdiden heyecanlandırdı.

Alperen Yüksel Altuğ Editör