Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.10.2018

Red Dead Redemption 2 oyuncularla buluşuyor ve birçok oyuncu heyecanla oyunun dünyasına giriş yapma hevesi ile yanıp tutuşuyor. Eğer siz de Red Dead Redemption 2'ya yeni başlayacak oyunculardan bir tanesiyseniz, bu rehber yazımızda sizlerle paylaşmış olduğumuz 8 önemli ipucuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira, bu sayede oyun tecrübeniz çok daha iyi olacaktır. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan Red Dead Redemption 2 ipuçlarına geçelim.

Red Dead Redemption 2 için 8 önemli ipucu

  • Her zaman en az 1 tane at tekrar canlandırma kiti bulundurun

Eğer atınızın gözleriniz önünde ölüp gitmesini istemiyorsanız, yanınızda bir at canlandırma kiti bulundurun. General Store'lardan satın alınabilirler. Eğer atınız hasar alırsa, tekrar iyileşmesi için kısıtlı bir zaman oluyor. Kanamadan ölüp gitmeden önce, bu kit sayesinde atınıza sahip çıkabilirsiniz.

  • Dutch's Lodgings geliştirmesini ilk fırsatta yapın

Dutch's Lodgings geliştirmesi, sadece 220 dolar tutuyor. Bunu yapmak, çetenin diğer üyelerinin daha fazla katkı sağlamasını sağlıyor. Bu da, diğer aktivitelere daha fazla zaman ayırabilmenizi sağlıyor.

  • Hızlı seyahat için haritayı alın

Dutch's Lodgings geliştirmesini yaptıktan sonra haritanızı da 325 dolara açabilirsiniz. Kampınızdan hızlı seyahat edebilmenizi sağlıyor.

  • Nişan alma esnasında D-Pad'deki yukarı tuşu, çok kullanışlı

Nişan aldığınız esnada D-Pad'inizin yukarı tuşuna basarsanız Arthur Morgan yukarı doğru nişan alıyor. Yukarı doğru ateş ettiğinizde ise, NPC'ler geri adım atabiliyor, hayvanlar korkup kaçabiliyor.

  • Çalıntı eşyalarınızı satmak ve ekstra silah kılıfı için hikayede ilerleyin

Oyunda çalmış olduğunuz eşyaları satabileceğiniz bir yerler arıyorsanız, hikayede biraz ilerlemeniz gerekiyor ne yazık ki. Ardından, açılacak olan yeni özellik ile çalıntı eşyalarınızı satabilirsiniz. Ekstra silah kılıfı için de oyunda ilerlemeniz gerekmekte. Bu da, çift silah kullanmanızı sağlıyor.

  • Takılarınızı satmayın

Eğer çalıntı eşyaları satabildiğiniz yeri açtıysanız, takılarınızı satmak isteyebilirsiniz. Tavsiyemiz, satmamanız. Açılan bu yeni yer, sizlere kalıcı özellik veren tılsımlar yapabiliyor ve bu tılsımlar takı gerektiriyor.

  • Nişan alırken D-Pad'deki sol tuşu, omuz değiştiriyor

Nişan alırken D-Pad'deki sol tuşa bastığınızda omuz değişiyor. Bu da, daha iyi görüş açısı sağlayabiliyor.

  • Avlarda 3 yıldız için uğraşın

En iyi deriyi istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeyler var. Hayvanın kalitesi ve doğru mermi, bu dikkat etmeniz gereken şeyler arasında. Hayvanı öldürmeden önce, dürbünle hayvanınıza yakınlaşın. Eğer 3 yıldız ise, bu hayvandan mükemmel deriyi elde edersiniz. Doğru mermi ile en iyi deri sizin olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.