Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.11.2019

Rockstar Games ekibinin geçtiğimiz günlerde PC platformu için de çıkışını yapmış olan yapımı Red Dead Redemption 2 hatırlarınızdadır muhtemelen. Hatta, çıkışının üzerine sitemiz üzerinde bizlere ne tür tecrübeler yaşattığından da bahsetmiştik. Hatırlamayanlar için Red Dead Redemption 2 inceleme yazımızın bağlantısını buraya bırakalım. Rockstar Games ekibi de bu çıkışın can sıkıcılığını biliyor olacak ki, 25 Kasım 2019 güncellemesi ile birçok şeye çözüm getirmeye çalışılmış.

25 Kasım 2019 Red Dead Redemption 2 güncellemesi geldi

PC platformu için çıkışını gerçekleştiren bu güncellemenin boyutu sadece 300MB civarlarında. Fakat, oyunun genel stabilizasyonu konusunda güzel iyileştirmeler yapmakta. Eğer biraz detaylı olarak bahsedecek olursak, öncelikle ses konusunda yapılan geliştirmeden bahsetmek gerek. Bu yama ile birlikte, Windows ses ayarlarını oyun açıkken değiştirdiğinizde oyunun kapanması sorununa bir çözüm getiriliyor. Birçok yayıncı için kabus olan bu sorun, en sonunda çözüme kavuşmuş oluyor yani ve elbette tek getirilen çözüm de bu olmadı.

Bir başka çözüm getirilen sorun ise, grafik değişikliklerinde başımıza gelen sorun oldu. DirectX 12 kullanmaya başladığımız anda kısa süreler içerisinde kapanmakta olan oyun, NVIDIA ekran kartı kullanmamıza rağmen Vulkan ile daha iyi çalışıyordu. Bu güncelleme ile birlikte, bu 2 ayar arasında değişiklik yapınca oyunun kapanması sorununa da el atıldı. Bir başka çözüm de oyunun hikaye modu ya da çevrim içi moduna girerken yükleme ekranında kapanması sorununa getirildi. Umarız ki çok daha iyi geliştirmeler ve iyileştirmelerle oyunu rahatça oynanabilir bir hale getirirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.