Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.07.2021

Rockstar Games tarafından 26 Ekim 2018 yılında konsollar, 5 Kasım 2019 tarihinde ise PC için çıkan ve büyük bir çoğunluk tarafından çok beğenilen Red Dead Redemption 2, çıktığı tarihten itibaren Red Dead Online tarafından geliştirmelere devam ediyor. En son 13 Temmuz tarihinde Blood Money isimli yeni bir DLC oyuncular ile buluştu. Ancak bu güncelleme ile gelen yeniliklerin yanında oyundaki atlar biraz garipleşti. Detayları şimdi bakalım.

Oyuncular bazen kendi atlarının, bazen de başka kişilerinin atlarının klonlarını buluyor.

İlk Red Dead oyunu 18 Mayıs 2010 tarihinde Xbox 360 ve PS3 için çıkış yapmıştı. Ve tam 8 yıl sonra, ilk oyunun öncesinde yaşanan olayları anlatacak 2. oyun Red Dead Redempiton 2 yayınlandı. Harika grafikleri, oynanışındaki hissiyat, karakterler ve hikayesi ile en sevilen oyunlar arasına girdi. GTA 5 ile aynı mantık olarak oyunun yanında Red Dead Online isimli, online bir platform eklendi. İnsanlar burada arkadaşları ile birlikte Vahşi Batı dünyasında gezebiliyor, birlikte görev yapabiliyor. Oynamak için oyunu satın almanıza gerek yok. Sadece Read Dead Online satın alarak bu çevrimiçi sürümü oynayabilirsiniz.

ASıl konumuza gelirsek, Red Dead Online için uzun zamandır beklenen yeni DLC çıkışını yaptı. Ancak güncelleme sonrası oyuncular garip bir şey fark ettiler. PC Gamer’ın anlattıklarına göre, oyuncuların sahip olduğu atlar kendi başlarının çaresine bakmak istemişler ve oyunun haritasının sınırları içerisinde kendi kafalarına göre dolaşmaya başlamışlar. Bazı atlar sürekli etrafta dolaşıyor bazıları ise hiçbir şey yapmadan öylece duruyorlar.

Oyunda değerleri çok fazla olan atlar, oyuncunun bir numaralı yardımcısı görevini üstleniyor. Her yere onunla gidiyor, onu temizliyor, bakımını yapıyoruz. Bunun karşılığında da atlar bize düzgün davranıyor, geç yoruluyor, hızlı gidiyor ve daha fazlası. Ancak bu sorun ile atlar bize yardım etmek yerine tam tersi bizi öldürmeye çalışıyor. Bu sorunu yaşayanlardan bir kişi bu durumu kaydetmiş, alttan izleyebilirsiniz.

Bu hatanın şu an bir çözümü bulunamıyor. Ne tür bir hata olduğu da bilinmiyor. Oyuncular bu hatanın kaynağının bulunup düzeltilmesini istiyor. Rockstar bu hatayı fark edip çözecek mi henüz bilmiyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.