Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.11.2018

Red Dead Redemption 2 çıkışını gerçekleştirdi bildiğiniz üzere. Sitemiz üzerinde, bu muhteşem oyunu oynamak isteyenler için fakat sürprizini kaçırmak istemeyenler için bir inceleme paylaşmıştık daha önceden. Buraya tıklayarak bu inceleme yazımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Red Dead Redemption 2'ya yeni başlayanlar için rehberler de hazırladık. Onları da, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfamızda bulabilirsiniz. Şimdi ise asıl mevzu Red Dead Online. Bu yazımızda, Red Dead Online ve Red Dead Online beta ile ilgili merak ettiğiniz bütün sorulara yanıtlar getireceğiz. Öncelikle, Red Dead Online beta başlangıç tarihi ile başlayalım.

Red Dead Online beta başlangıç zamanı

Red Dead Online beta başlangıç tarihi hakkında aslında Rockstar ekibi tarafından gerekli açıklamalar yapıldı fakat net bir tarih verilmedi. Verilen bilgilere göre Red Dead Online beta başlangıç tarihi Kasım 2018 ayı içerisinde olacak ama ne yazık ki tam tarih bilinmiyor.

Red Dead Online temel bilgiler

GTA Online gibi, Red Dead Online içerisinde de oyunculara göre değişiklik gösteren bir dünya olacak. Red Dead Online, temel olarak Red Dead Redemption çok oyunculu modunu, Red Dead Redemption 2'dan ise tek oyunculu modunu alıyor. Yani, her iki oyundan da izler göreceğiz. Ana oyun içerisinde günün saatlerine göre olan şeyler, Red Dead Online esnasında da bizlerle olacak. GTA Online'da olduğu gibi, Red Dead Online içerisinde de görev yapmak tecrübe kazandıracak ve NPC'ler görev veya ekipman verecek. Red Dead Online içerisinde, oyunun yardımcı uygulaması da iş görecek. Ayrıca, başlarda çok fazla hata ve açık olabileceği konusunda da gerekli uyarılar yapıldı.

Red Dead Redemption 2 içerisindeki araçlar ve atlar

Her ne kadar atlara alışmış olsak da, Rockstar Games ekibi illa daha hızlı araç ekleyecektir. Oyunun dosyalarını kurcalayan bir ekip, bu konuda birtakım bilgiler buldu bile. Hemen aşağıda, Red Dead Redemption 2 içerisinde bizlere sunulacak olan araçların listesini ve hemen ardından da atların listesini sizlerle paylaştık.

Araçlar

 • Horse Cart
 • Small Coach
 • Chuck Wagon
 • Gatling Gun takılı Chuck Wagon
 • Supply Wagon
 • Utility Wagon
 • War Wagon

Atlar

 • Hungarian Half Bred
 • Missouri Fox Trotter
 • Dutch Warmblood
 • Turkoman

Red Dead Online oyun modları

Ortada olaşan söylentilere göre Revive and Survive, Money Grab ve Battle Royale modu bulunacak oyun içerisinde. Revive and Survive, 2 takımın birbiri ile kıyasıya kapıştığı bir mod olacak. Belirli bir süre içerisinde takım arkadaşınızı canlandırma şansınız bulunacak. Money Grab, para dolu çantaları olabildiğince hızlı bir şekilde ana merkezinize taşımanız gereken bir mod olacak. Battle Royale modu ise zaten adından az çok anlaşılır ipuçları veriyor nasıl bir mod olacağı hakkında.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.