Rebellion CEO’su: “Kimse kötü oyun yapmak için yola çıkmaz”

Rebellion CEO’su: “Kimse kötü oyun yapmak için yola çıkmaz”

Rebellion firması, Shellshock 2, Rogue Warrior, Aliens vs Predator ve NeverDead oyunlarının arkasındaki isim olarak göze çarpıyor. Bu oyunların ortak özelliği ise “kötü” olmaları; aldıkları inceleme notları, forumlarda maruz kalınan ağır eleştiriler derken firmanın adı da iyiden iyiye çıkmış durumda.

Firmanın CEO’su Jason Kingsley, “Kimse kötü oyun yapmak için yola çıkmaz, ama herkes kısıtlı koşullarda yapabileceği en iyi oyunu yapmaya çalışır. Maalesef sonuç pek istediğim gibi olmadı” diye konuştu.

Kingsley, eleştirilere hak verdiğini; ama Rebellion’un kendi standartlarına erişebilmek için serbest bırakılmadığını da sözlerine ekledi ve “İnsanlar bahanelerin olamayacağını, bir firmanın asla rezalet oyunlar yapmaması gerektiğini söylüyorlar, sanırım haklılar; ama bazen işleri istediğiniz gibi yapabilmek için vaktiniz olmayabiliyor; eğer belli işler için ‘çalıştırılan’ bir firmaysanız, oyunlarınız beklediğiniz tarihten önce çıkabiliyor ve oyunun kaderini etkilemeye fırsatınız olmuyor” dedi.

Kingsley son olarak şunları söyledi: “Ümit ediyorum ki geçmişi geride bırakıp, zor yıllarımızı yalnızca nostaljik sohbetlerde anarız ve önümüze bakıp gelecek hakkında konuşabiliriz.”

Rebellion, şu sırada Sniper Elite V2 için çalışıyor, oyunun PC, PS3 ve Xbox 360 için Mayıs’ta piyasada olması bekleniyor.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.