Razer’ın prototipleri, CES 2017 fuar alanından çalındı

Razer’ın prototipleri, CES 2017 fuar alanından çalındı

Sıradan bir hırsızlık mı yoksa endüstriyel ispiyonculuk mu henüz bilinmiyor.

Bildiğiniz üzere teknoloji devleri Nokia, AMD ve Razer gibi şirketlerin katıldığı CES 2017 fuarı, Las Vegas’da düzenlendi. Sizlere daha önce duyurduğumuz 3 ekranlı dizüstü bilgisayarı tanıtan Razer’in başkanı Min-Liang Tan, bugün çok üzücü ve şaşırtıcı bir haber verdi. Görünüşe bakılırsa, 2 adet prototip Razer ürünü, fuar alanından çalınmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Razer - CES 2017

Şirketin başkanı Min-Liang Tan, “CES fuar alanındaki yerimizden iki adet prototipimizin çalındığı haberini aldım. Gerekli evrakları ve şikayetleri oluşturduk, fuar yetkilileri ve emniyet güçleri ile bu sorunu çözmeyi hedefliyoruz. Razer olarak güçlü ve adil savaşıyoruz. Ekibimiz aylarca gece gündüz çalışarak bu fikirleri konsepte, konseptten de bu ürünleri geliştirmeyi başardı. En gelişmiş ve en başarılı şeyleri üretmekle de gurur duyuyoruz. Biz hırsızlığı ve konuyla alakalı ise endüstriyel ispiyonculuğu çok ciddi karşılıyoruz. Bu hile yapmaktır ve hile bizim anlayışla karşılayacağımız bir şey değildir. Bu tarz suçların cezası çok büyüktür ve her kim böyle bir şeye kalkıştıysa, açıkça çok zeki olmadığı bellidir. Eğer fuar alanında bir şey gördüyseniz ve bunu paylaşmak istiyorsanız, lütfen bize [email protected] adresinden ulaşın. Tüm bilgileriniz ve paylaştıklarınız çok sıkı bir gizlilik içerisinde tutulacaktır.” diyerek dürüst ve açık bir şekilde problemi dile getirdi.

CES 2017 fuarında Razer iki tane yeni prototip ürün sunmuştu. Bunlar Project Ariana ve Project Valerie. Project Ariana bir oyun projektörü ve Project Valerie ise sizlere bahsettiğimiz 3 ekranlı oyun dizüstü bilgisayarı. Çalınan iki prototip hangisi, ya da her ikisi mi henüz bilmiyoruz. Razer kadar, her işte ve endüstride hırsızlık ve ispiyonculuğun çok büyük bir suç olduğunu bizler de dile getirmek isteriz. Her şeyden önce para bir kenara bırakılmak üzere, bir projenin üzerinde çalışan insanların vaktini, fikrini, bilgisini ve emeğini çalmış oluyorsunuz. Bu kesinlikle affedilir veya hafife alınabilir bir şey değil. Umarız Razer ürünlerini geri alabilir ve bu işin arkasındaki kişi veya kişileri yakalayarak cezasını verir. Kim olursa olsun, adaletten yana olmalıyız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın