Menü
https://leadergamer.com.tr/warcraft-devami-hic-gelmeyebilir/
Razer 5 Ocak 2017 19:01

Razer, 3 ekranlı ilk dizüstü bilgisayarını duyurdu

Project Valerie bu cihazın şimdiki adı.


Eğer multi-monitör bir oyun deneyimi istiyorsanız, bu deneyimi masaüstü bir bilgisayarda yakalamak oldukça kolay. Fakat her oyununun hayat şartları ve zevkleri, masaüstü bilgisayarlar ile uyuşmuyor. Bu noktada devreye dizüstü bilgisayarlar giriyor fakat bu bilgisayarlara da multi-monitör desteği sunmak da oldukça güç. Fakat Razer, CES 2017 ile bu durumu tamamen toprak altına gömüyor. Çünkü marka, tek ekrandan tek bir tuşa basarak 3 ekrana çıkan bir dizüstü bilgisayar duyurdu. Bu bilgisayarın şu anki ismi ise Project Valerie. Dilerseniz öncelikle bu cihazın görseline hemen aşağıdan bir göz atalım.

Razer

Eğer Razer markasının cihazlarını takip ediyorsanız, mutlaka geçen sene piyasaya sürülen Razer Blade Pro cihazını biliyorsunuzdur. Şirketin bu güne kadar sunduğu en başarılı cihaz olan Razer Blade Pro 2016 ile Project Valerie aslında görüntü olarak birbirlerine çok benziyor. Project Valerie sadece biraz daha kalın. Bu kalınlığın sebebi ise tabii ki, ana ekranın ardında saklanan 2 ekran. Bu iki ekran da 7.3-inç 4K IGZO ekranlar. Ana ekran da aslında buna dahil. Yani üç ekran arasında hiçbir fark bulunmuyor. Eğer bilgisayarın kullanıcısı, multi-monitör moduna geçmek istiyorsa, tek bir tuşa basarak bu modu aktif hale getirebiliyor. Dilerseniz bu projenin videosuna da hemen aşağıdan bir göz atalım. Ardından, cihaz hakkında konuşmaya devam ederiz.

Profesyoneller, üreticiler ve oyuncular için multi-monitör desteğinin artık çok gerekli olmaya başladığını belirten şirketin kurucularından olan Min-Liang Tan, ilk defa böyle bir projeye adım attıklarını ve çok heyecanlı olduklarını da belirtti. Peki, madem bu kadar gerekli bir cihaz, fiyatı ne durumda olacak? Şirket bu konuda henüz bir açıklama yapmadı fakat tek bir Razer Blade Pro 2016 cihazının $3,700 olduğunu göz önünde bulundurursak, bu proje de büyük bir ihtimalle 5 bin dolar civarında piyasaya çıkacaktır. Hatta daha pahalı olması oldukça mümkün bir ihtimal. Henüz konsept seviyesinde olan Project Valerie hakkında şimdilik sadece bunları biliyoruz fakat yeni haberler geldikçe, sizleri haberdar edeceğiz. Bizleri yakından takip etmeyi unutmayınız.

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Kaan GEZER Editör