Menü
https://leadergamer.com.tr/en-cok-indirilen-mobil-uygulamalar-ve-mobil-oyunlar/

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Yapımcı Bluehole, Inc.
Dağıtımcı Bluehole, Inc.
Tür
Çıkış Tarihi 23 Mart 2017
Playerunknown's Battlegrounds 12 Ağustos 2017 10:48

Rakamlarla PlayerUnknown’s Battlegrounds

Geliştirici ekip, PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında birçok istatistik paylaştı.


Bluehole Studio Inc. tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığı üstlenilen PlayerUnknown’s Battlegrounds, bugüne kadar PC oyuncuları arasında oldukça popülerdi. Öyle ki, oyun Steam üzerinde en çok oynanan 2. oyun bile olmayı başarmıştı. PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu başarıyı 500 bin oyuncu ile elde etmişti. Bugün ise oyunun geliştirici ekibi, IGN cephesine bazı istatistikler gönderdi. PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında olan bu istatistikler, aslında rakamlar ile oyunu anlatıyordu. Mesela, kaç kişinin, hangi silahla öldürüldüğü; ne kadar yol katedildiği ve buna benzer birçok istatistik bulunuyordu. İşte bizler de bu istatistikleri şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Rakamlarla PlayerUnknown's Battlegrounds

IGN tarafından paylaşılan ilk istatistiklere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları en fazla saldırı tüfeklerini kullanarak düşman öldürdü. Bu saldırı tüfekleri arasından en fazla düşman öldüren ise, 114 milyon ile AKM oldu. Pompalı tüfeklerde ise liderlik S1897 silahındaydı, 56 milyon ile. Tabii bu ölümlere genel olarak baktığımızda ise, toplam 703 milyon oyuncunun, silahlar sayesinde öldüğünü görüyoruz. Arabalar aracılığı ile öldürülen oyuncu sayısı ise 147 milyon.

Sıra geldi en ilginç istatistiklere. Bluehole Studio Inc. ekibinin istatistiklerine göre oyun içerisindeki en uzun mesafeli düşman öldürme, 6766 metreden gerçekleştirildi. Bu uzunluk neredeyse haritanın bir ucundan, diğer ucuna demek oluyor. Oyuncuların bugüne kadar oyun içerisinde arabalar ile veya yürüyerek katettikleri yol ise tam 2,307,042,079,214 metre. Bu uzunluk ile Satürn’e gidip, aynı şekilde geri dönebiliyoruz.

Başka bir PlayerUnknown’s Battlegrounds verisi ise oyunda oynanan toplam oyun ile alakalı. İstatistiklere göre oyuncular toplam 10,255,021 oyun oynadı. Bu da demek oluyor ki, oyuncular toplamda 10,255 bin ton tavuk yedi. Tabii bir de ilk oyununda birinci olan şanslı veya yetenekli oyuncular var. PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, bu oyuncuları unutmadı. İstatistiklere göre her 6 bin oyuncudan 1 tanesi ilk oyununda birinci gelebildi. Bunu oranlara vurmak gerekirse, PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken ilk oyununuzda birinci olmanız, yolda yürürken size şimşek düşmesinden daha nadir bir şey. Eğer dilerseniz oyun hakkındaki tüm istatistiklere hemen aşağıdaki galerimizden göz atabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör