Rainbow Six Siege, Türkçe dil desteğine kavuşuyor

Rainbow Six Siege, Türkçe dil desteğine kavuşuyor

Ubisoft, oyunun tamamen Türkçe içeriklere ve Türkiye'ye özel etkinliklere kavuşacağını duyurdu.

Ubisoft, Türkiye’deki oyuncuları oldukça heyecanlandıracak bir duyuru ile Rainbow Six Siege’in tamamen Türkçe hale geleceğini açıkladı. Oyun yalnızca menü ve seçenekler kısmı için Türkçe hale gelmeyecek. Çeviri tüm menünün ve seçeneklerin yanı sıra operatörler, bilgiler, harita seçim ekranı gibi kullanıcı arayüzlerini de kapsayacak. Ubisoft, yaptığı duyuru ile birlikte Türkiye’ye özel içerikler ve turnuvaların da yolda olduğunun altını çizdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rainbow Six Siege Türkçe dil desteği

Çıkışını gerçekleştirdiği 2015 yılından bu yana dünya çapında 30 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ülkemizde de önemli bir kitleye sahip. Ubisoft, yüksek rakamlara ulaşan Türk oyunculara hak ettikleri ilgiyi göstererek, oyunun dünya çapındaki başarısını Türkçe dil çevirisi ile taçlandırdı. Yapılan duyuruya göre, oyundaki her bir kelime Türkçe dil çevirisi ile dilimize uyarlanacak ve oyunun kullanıcı arayüzünde yer alacak.

Daha önceden getireceği içerikler ve operatörlerden bahsettiğimiz 3. yıl 2. Sezon Operasyonu Para Bellum, çıkışı ile birlikte Türkçe dil çevirisini oyunculara sunacak. Oyunun Türkçe sürümlerinin satışa sunulacak olmasının yanı sıra, halihazırda Rainbow Six Siege’e sahip olan oyuncular da dilimizi seçerek oyunlarına devam edebilecekler. Ubisoft’un Türkiye’deki oyunculara sunacakları ise dil çevirisi ile sınırlı değil. Dev stüdyonun ülkemizde yapacağı daha pek çok hamle bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rainbow Six Siege, Türkiye turnuvaları ile geliyor.

Türkiye’de gelişen e-spor kültürünün ne kadar büyük bir kitleye ulaştığını sizlere daha önce aktarmıştık. Ubisoft da bunu fark etmiş olacak ki, ülkemizde resmi Rainbow Six Siege turnuvaları düzenlemeye başlayacak. Henüz planlama aşamasında olan bu etkinliklerin, Türk oyun topluluğuna rekabet ve lig turnuvalarına katılma fırsatı sağlaması bekleniyor. Ubisoft, Türk oyun topluluğu ile etkileşimini artırarak oyun deneyimini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Türk oyun topluluğu ile kurulan bağlar kapsamında, topluluk etkileşimleri de büyük oranda artırılacak. Ubisoft tarafından yapılan duyuruda, sosyal medya hesaplarının Türk kullanıcılar için sürekli güncel tutulacağı ve belirli etkinlikler düzenleneceği belirtiliyor. Bu etkinlikler arasında, güncellemeler hakkında bilgiler ve oyuncuların Rainbow Six Siege’e olan ilgisini artıracak sürpriz hediyeler de bulunuyor.

Rainbow Six Siege Türkçe dil desteği

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Türkçe sürüm, bütün büyük perakendecilerden elde edilebilecek.

Rainbow Six Siege’in Türkçe sürümünün çıkışı, tüm büyük perakendecilerin satış promosyonlarının 14 Mayıs’tan 1 Temmuz’a kadar desteklenmesi ile gerçekleşecek. Yani evinizin yakınındaki herhangi bir büyük teknoloji mağazasına gidebilecek ve oyunun Türkçe sürümünü elde edebileceksiniz. Ubisoft, tüm bunların yanı sıra seçili perakendecilerin oyunun hediyelerini dağıtacağını ve çıkışın bu şekilde kutlanacağını da belirtiyor.

Oyunun Türkiye’ye açılmasını değerlendiren Rainbow Six Siege Marka Direktörü Alexandre Remy, Türk oyuncuların oyunlarına gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtti. Açıklamasında, “Rainbow Six konusunda sahip oldukları sadakat, tutku ve coşkuya çok değer veriyoruz ve bu önemli oyun ögelerini yerelleştirerek minnettarlığımızı gösterebildiğimiz için gerçekten çok mutluyuz.” ifadesine yer veren Remy, ilerideki güncellemelerin de Türkiye’ye özel içerikler ile destekleneceğinin sinyallerini vermiş oldu.

Rainbow Six Siege Türkçe dil desteği

Rainbow Six Siege’i, kısa bir süreliğine ücretsiz olarak deneyebileceksiniz.

Eğer daha önce oyunu deneyimleme fırsatı bulamadıysanız, bu hafta sonu çok büyük bir şansınız var. Rainbow Six Siege, PC platformu için 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında oynanabilir olacak. Xbox One ve PlayStation 4 kullanıcıları ise oyunu 17-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında ücretsiz olarak deneyimleyebilecekler. Eğer bu fırsat ilginizi çekiyorsa, Ubisoft’un platformu olan Uplay’i indirebilir ve etkinliğin başlangıcını bekleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ücretsiz deneme fırsatının yanı sıra, kısa bir süre içerisinde oyunun Türkçe sürümünü en sevdiğiniz içerik üreticilerden görebileceksiniz. Ubisoft tarafından düzenlenecek bir Rainbow Six Siege etkinliği ile, Türkçe sürüm ünlü içerik üreticilere gösterecek. Onlar oyunu oynayıp sizler için canlı yayında yorumlarken, sizler de ekranınızın başında neler olup bittiğini tüm heyecanıyla gözlemleyebileceksiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın