Türkiye

Rain oyuncuları kararsız hissettirmek için yapılıyor

Rain oyuncuları kararsız hissettirmek için yapılıyor

Her dakika yağmur yağmasını isteyeceksiniz

PlayStatiton Network için özel olacak çıkacak Rain ile ilgili haberleri daha önce sitemizden okumuştunuz. Geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlenen Gamescom’da duyurulan Rain hakkında o zamandan bu yana çok bir bilgi yoktu. 2 hafta kadar önce çıkan bir kaç resmiyle ilgileri üzerine çeken oyunun ilk oynanış videosu GDC’de gösterildi.

Gizlilik temalı aksiyon-macera oyunu oyunu olan Rain’de, hiç bir şeye saldırmayacağız. Oyuncuları kararsızlığa iten oyunun ilk oynanış videosu ise şöyle:

Gece kaybolan bir çocuğu oynadığımız Rain’de, görünmez ve sıradışı bir dünyayı keşfe çıkıyoruz. Çocuğumuz belli etmeden bir kızı takip ediyor. İçinde puzzle’lar barındıran bir stealt oyunu olan Rain’de, en önemli şey görünmezlik. Yağmur olmadığında veya evlerin içine girdiğimizde görünmez oluyoruz. Dünya’da olduğumuz tek kanıtı ise ayak seslerimiz.

Rain’de saldırı yok. Canavar görünüşlü köpeklerden kaçmak için yağmuru beklemeli ve gizlenmeliyiz. Oldukça melankolik bir dünyaya adım atacağımız Rain, yılın merakla beklenen oyunları arasında.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın