Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 14.05.2018

Skyrim ve Fallout gibi serileri oyun camiasına kazandıran ünlü yayıncı Bethesda’nın yeni oyunu RAGE 2’nin Mad Max’e benzerliği ile hayranlarını şaşırttı. Ancak bu benzerlik yasa dışı bir sebebe dayanmıyor olabilir. Bugün yayınlanan tanıtım videosundan sonra yapılan araştırmalar ortaya çıkardı ki 2015 tarihli Mad Max oyununun geliştiricisi aynı zamanda yeni RAGE 2’nin geliştirici stüdyolarından biri.

Fragmanda Mad Max ve Rage 2 arasındaki benzerlik gözden kaçmayacak kadar belli.

Resmi Bethesda RAGE 2 internet sitesinde en altta telif hakları hakkında bir açıklama yazısı bulunmakta. Bu yazıda oyunun Avalanche Studios eşliğinde geliştirildiği ifade edilmiş. Bu açıklama oyunun Avalanche Studios’un felaket sonrası oyunu ile benzerliğini açıklamakta.

RAGE 2 ile Mad Max arasındaki benzerlik neye işaret ediyor?

Oyuncularla ne zaman buluşacağı daha duyurulmamış kıyamet sonrası FPS oyunu RAGE 2’nin geliştirilmesinde yer alan Avalanche Studios aynı zamanda 2015 Mad Max oyununun geliştirciliğini yapmıştı. Avalanche Studios dışında ilk RAGE oyununun geliştiricisi id Software da oyunun geliştircileri arasında bulunuyor.

Oyunun internet sayfasındaki tanıtıma göre oyun açık dünyada kıyamet sonrası FPS tarzında olacak. Mad Max oyunu ile başarılı değelendirmeler alan Avalanche Studios, kıyamet sonrası oyun türündeki devam oyununa da olumlu yönden katkı sağlayabilir. Ek olarak, Just Cause serisinin yaratıcısı Avalanche Studios’un oyuna katkılarından bir diğeri internet sitesindeki tanıtımdan belli olmakta. Oyun, her yere gidebileceğiniz, her şeye ateş edebileceğiniz ve en önemlisi her şeyi havaya uçurabileceğiniz bir oyun olarak tarif edilmiş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.