RAGE 2, Nintendo Switch platformu için de çıkış yapabilir

RAGE 2, Nintendo Switch platformu için de çıkış yapabilir

Geliştiriciler bu konuda kapıyı açık bıraktılar.

Bethesda şimdiye kadar yaptığı duyurular ve eylemler ile birlikte Nintendo Switch konsolunu tam anlamıyla desteklediğini ortaya koymuş oldu. Yeni oyunu Doom Eternal’ı da bu konsol için duyuran stüdyo bir diğer yeni oyunu hakkında oyuncular tarafından beklenen bir açıklamayı yaptı. Açıklamaya göre, geliştiriciler RAGE 2 için bu platformun desteklenip desteklenemeyeceğinden henüz emin değiller.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

RAGE 2, Nintendo Switch oyuncuları ile buluşabilir.

Daha önce DOOM ve Wolfenstein 2 gibi yüksek bütçeli oyunlarını Switch platformunda sunan Bethesda buna devam etmek istiyor. Geliştirici id Software Stüdyo Yönetmeni Tim Willits tarafından yapılan açıklamaya göre, bunu yapabileceklerinden henüz emin değiller. RAGE 2 Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformlarında oyunculara sunulacak ancak bunların arasında Nintendo Switch konsolu yer almayabilir.

Oyun üzerinde çalışan takım şu an için belirtilen platformlarda çıkışa hazırlandığından dolayı Switch için herhangi bir aşama kaydedilmiş değil. Bethesda Başkan Yardımcısı Pete Hines ise duruma farklı bir noktadan bakarak teknolojik yönünü bizlere açıklıyor. Hines, “Bu durum hakkında konuştuk fakat elimizdeki bambaşka bir motor ve teknoloji. Doom, Wolf ve Doom Eternal id Tech motorunu kullanan oyunlar. RAGE 2 ise Avalanche oyun motorunu kullanıyor.” şeklindeki açıklamasıyla durumu netliğe kavuşturdu.

id Tech oyun motoru Nintendo Switch platformuna uyarlanabilir olsa da bunun daha önce yapılmadığı Avalanche için işler farklı. Her ne kadar geliştiriciler oyunlarının olabildiğince fazla oyuncuya ulaşmasını isteseler de belirli sıkıntıların üstesinden gelmek zor görünüyor. Ne olursa olsun RAGE 2 için Nintendo Switch kapılarının kapanmamış olması mutluluk verici bir gelişme.


RAGE 2
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.