Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 13.08.2018

Bethesda, E3 2018 sırasında tanıtım videolarıyla oyunculara gösterdiği RAGE 2 hakkında pek çok açıklama yapmaya ve detaylar paylaşmaya devam ediyor. QuakeCon 2018 sırasında ortaya çıkan yeni bilgilere göre, aynı DOOM Eternal'da olduğu gibi oyun çıkışı sırasında resmi mod desteği sunmayacak. Geliştiriciler, mod desteğinin çıkış sırasında bulunmayacağını belirtirken sonraki dönemlerde gelebileceğine dair kapıyı da açık bıraktılar.

RAGE 2, çıkışından sonra modlanabilir bir oyun olacak.

RAGE 2, aynı anda iki farklı daha önce pek çok isim çıkarmış stüdyo tarafından geliştirilen oldukça büyük ve kompleks bir oyun. id Software ve Avalanche Studios tarafından geliştirilen oyunun arkasındaki isimlerin modlar konusunda oldukça açık olduğunu söyleyebiliriz. Just Cause serisi ile tanıdığımız Avalanche Studios, bu seri ile belki de görebileceğimiz en eğlenceli modların bizlere sunulmasına imkan tanımıştı. Oyunun ana geliştiricisinin Avalanche Studios olması, ileride modları görme ihtimalimizi artırıyor.

RAGE 2'nin mod desteği hakkındaki açıklamaları bizzat id Software oyun yönetmeni Tim Willits yaptı. Willits, "RAGE 2'nin mod desteği sunmaması söz konusu bile değil. id Software olarak modlar konusunda oldukça ilgili olduğumuzu biliyorsunuz, yani bu durumun önemli olduğunu anlıyoruz. Sadece bu konudaki yol haritamızı şimdilik belirlemedik" şeklindeki açıklamasıyla durumu kesinliğe kavuşturmuş oldu. 2019 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanan oyunun geliştirme sürecinin büyük ölçüde tamamlandığını biliyoruz. Geliştiricilerin RAGE 2'nin mod desteği konusunda atacağı adımları sizler ile paylaşıyor olacağız, bizi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.