Menü
https://leadergamer.com.tr/intel-9-nesil-islemciler/

AMD Radeon RX Vega 64, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile benzer performans sunuyor

Bu durum bazı AMD kullanıcıları için hayal kırıklığı olacaktır.


Bugüne kadar sizlerle birçok farklı AMD Radeon Vega Frontier Edition test sonucu paylaştık. Tüm bu testlerde, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartları karşılaştırılıyordu. Bugün ise sonunda beklenen oldu ve AMD Radeon RX Vega 64 ile AMD Radeon Vega Frontier Edition ekran kartları birlikte test edildi. Bu durumun oldukça önemli olmasının sebebi ise, AMD Radeon Vega Frontier Edition ekran kartının bir oyun ekran kartı olmaması fakat AMD Radeon RX Vega 64 ekran kartının bir oyun ekran kartı olması. Dilerseniz şimdi test sonuçlarına geçelim.

AMD Radeon RX Vega 64, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile benzer performans sunuyor

Bahsettiğimiz bu test, The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ile gerçekleştirildi. The Witcher 3: Wild Hunt, 4K çözünürlükte ve tüm grafik özellikleri en sonda oynanıyordu bu iki kart ile. Peki, sonuç? AMD Radeon RX Vega 64, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile benzer performans sundu. AMD Radeon RX Vega 64 sadece birkaç FPS ileri gidebildi. Bu durum da birçok oyuncuya hayal kırıklığı yaşattı. Fakat ortada bir de başka bir söylenti bulunuyor bu konu hakkında. Ortadaki söylentilere göre bu testi gerçekleştiren kişi, ekran kartlarının son güncellemelerini bulundurmuyordu. Yine de net bir bilgi yok elimizde bu konu hakkında.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör