Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 02.04.2019

R-Type Final diye bir oyun vardı, hatırlıyor musunuz? 19 Haziran 2003 tarihinde piyasaya sürülmüş bir PS2 oyunuydu. Platform oyunu olan R-Type Final yapımında, uzay mekiğimiz ile düşmanlarımızın üstesinden gelmeye çalışıyorduk. Yaklaşık 16 yıl sonra bugün, yapımcı Kazumo Kujo tarafından R-Type Final 2, PS4 için duyuruldu. Kujo, R-Type Final’in ilk oyunu üzerinde çalıştığı esnada Irem Software Engineering bünyesinde hareket ediyordu. Daha sonra Granzella ekibine geçmiş, onların şemsiyesi altında çalışmaya başlamıştı.

Kazumo Kujo, bu 1 Nisan şakası değil, oyunumuza odaklandık dedi

Kujo, Granzella Studios’un 1 Nisan şakası yapmadığını, R-Type Final 2 oyununu geliştirmeye ve güçlendirmeye odaklandıklarını Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile belirtti. Granzella Studios, daha önce ilkbahar aylarında yeni oyunlarını açıklayacaklarını söylemişti. Sözlerini tutmuş oldular ve o dönem, bu oyunu oynamış ve sevmiş oyuncuların yüzlerini güldürdüler. Oyunun geliştirildiğini açıkladılar ancak çıkış tarihi hakkında hiçbir şey yok. R-Type oyun serisine hiçte yabancı olmayan Kazumo Kujo, bakalım neler yapacak? Oyuncuları sevindirecek mi, yoksa üzecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.