Qualcomm, mobil sektörün hakimi oldu!

Qualcomm, mobil sektörün hakimi oldu!

Qualcomm Snapdragon 810'u unutturmaya kararlı.

Mobil cihazlarda performans testi için çok sık kullanılan AnTuTu bu sefer paylaştığı verilerle mobil sektördeki şirket paylarını gösterdi. AnTuTu‘nun paylaştığı veriye göre Qualcomm mobil dünyanın tartışmasız galibi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

13103027-content

Yukarıdaki pasta şeklindeki grafikten görebileceğiniz gibi Snapdragon 2016‘nın ilk çeyreğinde test yaptıran cihazların %49.27‘sine sahip. En yakın rakibi MediaTek ise %23.52 ile rakibinin yarısından az bir paya sahip. Grafiğin şaşırtan elemanı olan Samsung ise sadece %16.84‘lük bir pazar payına sahip. Şirketin en çok telefon üreten marka olduğu ve kendi işlemcisini kullandığı düşünüldüğünde aslında daha fazla bir pay elde etmesi beklenirdi. Huawei‘ın kendi ürettiği işlemci olan Kirin‘in geliştiricisi Hisilicon ise %5.79‘luk bir paya sahip.

UV

Yukarıdaki en iyi performans gösteren 10 işlemcinin payına baktığımızdaysa Qualcomm‘un tahtı bırakmaya pek niyeti yok gibi. Snapdragon 820 %9.66‘lık payıyla ilk sırada. Hemen ardından Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 7420‘i görüyoruz. MediaTek‘nin 10 çekirdekli işlemcisi X10 ise %7.93‘lük payıyla üçüncü sırada. Buradan çıkan sonuç, Qualcomm 810 faciasını atlatmış ve yoluna doludizgin devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.