Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 11.08.2018

Bethesda, yaptığı duyuru ile birlikte Quake Champions'ın tamamen oynaması ücretsiz bir şekilde PC oyuncularına sunulacağını açıkladı. Her ne kadar Fallout 76 ile Steam platformunu terk ediyor da olsa, Bethesda bu sefer oyunu Steam üzerinden de sunuyor. Yani oynaması ücretsiz sürümden faydalanabilmek için Bethesda'nın platformuna kaydolmanıza ve buradan indirmenize gerek yok.

Bethesda, Quake Champions'ın ücretsiz hale geldiğini duyurdu.

Halihazırda Steam platformunda satışta bulunan oyunun şu andan itibaren fiyatı kaldırıldı ve oynaması ücretsiz duruma getirildi. Quake, hızlı ve akıcı bir şekilde aksiyonu deneyimlemek isteyen oyuncular için vazgeçilmez bir isim. Serinin en güncel oyunu olan Quake Champions'ın ücretsiz hale gelmesi ile birlikte pek çok oyuncu oyunu oynamaya başlayacak ve oyuncu havuzu büyüyecektir diye düşünüyoruz.

Rekabetçi bir yapıya sahip olan oyun, hızlı çatışmalar ile sizi yeteneklerinizi son noktaya kadar kullanmaya zorluyor. Diğer oyuncularla savaştığınız sırada her türlü unsura dikkat etmeniz ve bir an için bile olsa durmamanız gerekiyor. Rainbow Six: Siege gibi taktiksel oyunların yanı sıra daha hızlı FPS oyunlarını tercih edenlerin Quake Champions'a hiç düşünmeden bir şans vermeleri gerektiğini söylememiz gerekiyor.

Bethesda, oyunun oynaması ücretsiz hale gelmesini kutlamak amacıyla YouTube üzerinden yeni bir tanıtım videosu da paylaştı. Dilerseniz bu videoyu hemen yukarıdan izleyebilir ve henüz bilmiyorsanız oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik serinin orijinal karakterlerinden birisi olan Death Knight'ın da yeni güncelleme ile birlikte oyundaki karakterlerin arasına katılacağını söyleyebiliriz. Oyunu denemek için pek çok sebep var, öyle değil mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.