Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 16.08.2018

QuakeCon 2018 etkinliğinin ardından Bethesda tarafından piyasadaki oyunlarına dair yapılan açıklamaların tam anlamıyla ardı arkası gelmiyor. Geçtiğimiz günlerde tamamen oynaması ücretsiz hale gelen Quake Champions hakkında yeni bilgiler oyunun topluluk yöneticisi tarafından paylaşıldı. Oyunun konsollar ve mobil cihazlar için çıkış yapması ihtimalinin hala masada olduğunu söylemek mümkün.

Quake Champions, diğer platformlarda da görülebilir.

Quake topluluk yöneticisi Joshua Boyle, verdiği bir röportaj sırasında oyunun konsol sürümlerine dair gelen soruyu yanıtladı. Boyle, "id Software'ı geride bırakın, Bethesda'yı da geride bırakın, ZeniMax olarak bir bütün halinde dünya çapında mükemmel bir takımımız var. Her türlü özelleşme üzerinde çalışabilecek olan inanılmaz boyutlarda takımlar." şeklindeki açıklaması ile geliştirme kısmının bir sorun olmadığını ortaya koyuyor. ZeniMax kadar büyük bir yapılanmanın bu kadar büyük bir takıma sahip olması oldukça normal.

Topluluk yöneticisi açıklamalarına, "PC bizim en sevdiğimiz platform diye bir durum ortada yok. Mobil, konsollar tüm bunların söz konusu olmaması gibi bir durum kesinlikle yok. Sadece yakın zamanda duyuracak herhangi bir şeyimiz yok." şeklinde devam ederek tartışmalara noktayı koymuş oldu. Bethesda'nın Quake Champions ismini diğer platformlar için sunmasını beklemeye devam etmek, imkansızlıktan uzaklaşmış oldu.

Oyunun geliştirilmesi kısmında bir problem olmaması ve bunun sadece planlanmaması oyuncular adına olumlu. Boyle tarafından yapılan açıklamalar, kullandıkları teknolojinin oyunları PC platformu kadar diğerleri için de geliştirmeyi kolay hale getirdiğini de içeriyor. Topluluk yöneticisinin bu yöndeki açıklamalarından, konsollar ve mobil cihazlar için bir Quake Champions çıkışı görebilme ihtimalimizin masada olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.