FPS Esporunun en deneyimli isimlerinden Pyraana ile Röportaj : “TacticForce’da Zirveye oynamaya kararlıyım.”

FPS Esporunun en deneyimli isimlerinden Pyraana ile Röportaj : “TacticForce’da Zirveye oynamaya kararlıyım.”

Ülkemizdeki FPS oyunlarının vazgeçilmez ismi Şafak “Pyraana” Alauslu ile siz değerli okuyucularımız için bir röportaj gerçekleştirdik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Leadergamer : Bilmeyenler için kendinden biraz bahseder misin Şafak ? Kimdir bu FPS oyunlarının vazgeçilmez ismi Pyraana ?

Pyraana : Merhaba öncelikle bu keyifli sohbeti benimle yapmayı uygun bulduğunuz için ben teşekkür ederim.Ben henüz 20 yaşında, yaşımdan fazla turnuvada boy gösterip gerek başarı gerek ders niteliğinde başarısızlık edinip pes etmeden devam eden bir oyuncuyum ve her zaman daha çok çalışarak başarı yakalamaya devam edeceğim.

Leadergamer : Birden fazla FPS oyununda turnuva ve liglere katıldın. Her birinde başarılar elde ettin. Oyun hayatına nasıl başladın ? Profesyonel Espor arenasında hangi oyunlarda mücadele ettin ?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Pyraana : Espor hayatıma 2015 yıllarında PointBlank oyununda başladım neredeyse her offline turnuvaya arkadaşlarımı desteklemeye gidiyordum ve dedim ki ben neden o oyuncular arasında yer almayayım hikaye böyle başladı daha sonra 2016 yıllarında CS:GO‘da gerek online gerek offline turnuvalara katılmaya başladım Türkiye’de CS:GO para kazandırmamaya başladığından onuda bırakıp avrupa oyunu olan BlackSquad‘a şuanda da takım arkadaşım olan Alper mpiA‘nın daveti üzerine ANT eSports‘da
oynamaya başladım ve çok turnuvada birincilik ikincilik sahibi oldum. Şuan Tactic Force‘da devam ediyorum. Oyunun ilk turnuvasında ikincilik elde ettik ve önümüzdeki turnuvalara hazırlanıyoruz.

Leadergamer : Bu oyunlar altında birden fazla takımda oynadın ? Bu takımlardan bizlere bahseder misin ? Hangi organizasyonlar içerisinde bulundun ?

Pyraana : Ice eSports, ANT E-Spor Kulübü, Crew Esports, Sangal Esports ve Arena Bulls‘da boy gösterdim hepsinin acı tatlı hatırası bulunmakta tabi ki ama Sangal’ın benim için ayrı bir yeri vardır
çünkü en çok desteği Sangal’dan gördük ve uzun sürelerde birlikte çalıştık. Şuanda ise Thatoc Esports adına mücadele etmekteyiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Leadergamer : İrili ufaklı birden fazla turnuvada boy gösterdin , bu turnuvalardan hangisi seni en çok heyecanlandıran turnuvaydı ?

Pyraana : Beni en çok Black Squad National Cup yani ülkeler arası turnuva heyecanlandırmıştı,biz Türkiye’yi temsil ediyorduk çünkü ülkemiz adına o arenaya çıkmıştık.

Leadergamer : Şuanda Thatoc kulübünde Tactic Force oyuncusu olarak bulunuyorsun , Tactic Force’dan bizlere biraz bahseder misin ?

Pyraana : TacticForce %100 yerli sermayeli bir Türk oyunudur ve piyasadaki çoğu fps oyunundan da kaliteli bir oyun.Turnuvaları ve ligleri dört gözle bekliyoruz.

Leadergamer : Bir gün Pyraana ismini nerelerde duyacağız ? Şafak “Pyraana” Alasulu ‘nun hedefi ne ?

Pyraana : Esporda daha ne kadar ilerlerim bilmiyorum fakat TacticForce ne kadar ileri gidebiliyorsa oraya kadar bıkmadan çalışarak gitmeye kararlıyım.

Leadergamer : Ailenin Espora bakış açısı nasıl ? Bizlere bahseder misin ?

Pyraana : Ailem çok sıcak bakmıyor açıkcası çünkü ben espor uğruna lise okuduğum dönemlerde okulu bırakmıştım ama çok pişman olup geri devam ettim ve bu yazıyı okuyacak küçük kardeşlerime de
ne olursa olsun okullarını okumalarını öneririm.

Leadergamer : Bizlerle bu keyifli sohbeti yaptığın için teşekkür ederiz. Destekçilerine ve bu yazıyı okuyan değerli üyelerimize söylemek istediğin bir şey var mı ?

Pyraana : Ben teşekkür ederim, Thatoc‘u takip etsinler başarılarımızı oradan duyuracağız .

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.