Menü
https://leadergamer.com.tr/infinite-warfare-cadilar-bayrami/
Playerunknown's Battlegrounds , PUBG 10 Ekim 2017 10:31

PlayerUnknown’s Battlegrounds yeni bir rekora çok yakın

Steam üzerinde rekorlar kırılmaya devam ediliyor.


Klasik bir Battle Royale oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, şu an Steam üzerinde fırtınalar estiriyor. Mart 2017 içerisinde çıkışını gerçekleştiren bu oyun, en başta herkesin gözüne basit bir oyun olarak görülmüştü. Bu yüzden kimse bu oyundan bir başarı da beklemiyordu. Fakat PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, kısa bir süre içerisinde rekorlar kıracak başarılara ulaşmaya başardı. Bugün de PlayerUnknown’s Battlegrounds tarafından kesinlikle kırılacak olan bir rekoru sizlere sunuyoruz: Steam üzerinde anlık 2 milyon oyuncu.

PUBG

Steam istatistiklerine göre son 30 gün içerisinde PUBG, anlık 1,984,278 oyuncuya ulaşabildi. Bu zaten başlı başına bir rekor fakat bizler daha düz, daha basit rakamları bekliyoruz. Mesela anlık 2 milyon oyuncu. İstatistiklere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, her ay oyuncu kitlesini %50 kadar arttırmayı başarabiliyor. Eğer oyunun büyüme hızı aynı bu şekilde devam ederse, çok değil sadece 1 hafta içerisinde PUBG anlık 2 milyon oyuncuya ulaşacaktır. Eğer oyuncular sıkılmazsa, geliştirici ekip de oyunu aktif bir şekilde desteklemeye devam ederse 2017 sonuna doğru anlık 3 milyon oyuncu haberlerini bile sizlere sunuyor olabiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör