PUBG geliştiricileri, oyunu adım adım düzeltmek için yeni bir kampanya başlattı

PUBG geliştiricileri, oyunu adım adım düzeltmek için yeni bir kampanya başlattı

Oyundaki hataların bu yıl sonuna kadar azalması bekleniyor.

PUBG Corp. yaptığı bir duyuru ile birlikte oyundaki bütün hataları gidermek için yeni bir kampanya başlattığını açıkladı. Düzeltilmesi gereken sunucu sorunları, oynanıştaki hatalar ve çok daha fazlası topluluğa şeffaflık sunacak şekilde açıklanarak temizlenecek. Başlatılan “Fix PUBG” kampanyası ile birlikte geliştiriciler oyuncuları tekrardan kendilerine güvenmeye ve oyuna dair inançlarını yitirmemeye davet ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG, Ekim ayına kadar yapılacak iyileştirmeler ile daha iyi bir oyun deneyimi sunacak.

Oyuncuların sıklıkla kullandığı bir ifadeden adını alan kampanya, aslına bakarsanız uzun ve kapsamlı bir yol haritası. Oyunun düzeltilmesi gerektiğini savunan oyuncular bir süredir sosyal medya üzerinden “PUBG’yi düzeltin” şeklinde mesajlar paylaşıyordu. Geliştiriciler bu duruma dair sessizliği sonunda bozarak oyunculara sorunları nasıl düzelteceklerini gösteren bir yol haritası sundular. Üstelik her bir adımını da İnternet üzerinden paylaşarak neler olduğunu herkese aktaracaklar.

Buradan ziyaret edebileceğiniz İnternet sitesi, önümüzdeki aylarda oyuncuları ne gibi değişiklikler ve yeniliklerin beklediğini gösteriyor. Yalnızca hata düzeltmelerini değil, getirilecek yeni kullanıcı arayüzü gibi pek çok özelliği de siteden görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, bu yıl içerisinde yapılan düzeltmeler ve yenilikler de İnternet sitesinde listelenmiş durumda. Yani eğer oyunun gidişatını kontrol etmek isterseniz bu kaynağa güvenebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sorunlar birkaç farklı kategoriye ayrılıyor.

Ekim ayına kadar uzadığını gördüğümüz yol haritası birkaç temel kategoriye ayrılıyor. Bunlardan ilki efekt optimizasyonu ve karakter optimizasyonu gibi unsurları içeren “istemci performansı” kategorisi. Oyuncuların oldukça şikayetçi olduğu PUBG istemcisinin Ekim ayına kadar yenilendiğini göreceğiz. İkinci olarak ise sunucu performansı kategorisi karşımıza çıkıyor. Oyundaki bağlantı sorunlarını çözmeyi amaçlayan geliştiriciler, bu şekilde çok daha akıcı bir deneyim sunacaklar.

Hileyi engelleme çözümleri de Ekim ayına kadar uzayan yol haritasına dahil edilmiş durumda. Üstelik bu çözümlerin içerisinde yasal yollardan hile üreticileri ve dağıtıcılarına yaptırımlar uygulanması da yer alıyor. Daha hızlı ve daha akıllı eşleştirme yapılmasını sağlamak da geliştiricilerin yol haritasında kendine yer bulmuş. Tabii ki tüm bunların yanı sıra hata çözümleri ve iyileştirmeleri de Ekim ayına kadar oyunculara sunulacak. PUBG’yi düzeltme kampanyası şimdiye kadar Ekim ayına işaret ediyor olsa da, süresinin uzatıldığına tanık olabiliriz.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.