Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 22.08.2018

Xbox Game Preview programı, Steam oyuncularının Erken Erişim olarak tanıdığı konsepte benzer bir şekilde Xbox oyunları için işliyor. Bu programa dahil olan oyunlardan birisi, PUBG, iki hafta içerisinde 1.0 sürümü ile tam çıkışını gerçekleştirecek. Xbox oyuncularının 4 Eylül 2018 tarihinden itibaren tam sürümü ile çıkış yapmış olan oyunu deneyimleyebileceğini söylememiz mümkün.

PUBG, Xbox One platformunda tam çıkışını gerçekleştirmek üzere.

Gamescom 2018 etkinliği devam ederken pek çok oyuna dair yeni açıklamalar ve gelişmeler de gelmeye devam ediyor. Microsoft sunumu sırasında yapılan bir duyuru, PUBG'nin Xbox Game Preview programından yakın zamanda ayrılacağını belirtti. Oyunun tam sürümünün kesin çıkış tarihi ise 4 Eylül 2018. Sanhok haritasının da bu sürümde bulunacağını eklememiz bazı oyuncuları mutlu edecektir.

Halihazırda Xbox One konsolu için PUBG satın almış olan oyuncuların yapmaları gereken hiçbir şey olmadığını söyleyebiliriz. Yalnızca oyununuzu güncellemeniz ve size sunulan yeni özelliklerin keyfini çıkartmanız size kalıyor. Oyuna sahip olmayan oyuncular ise Mağaza üzerinden satın alarak kütüphanelerine ekleyebilir, 4 Eylül tarihinden itibaren oynamaya başlayabilirler.

1.0 sürümünün detaylarını açıklamak amacıyla bir video da paylaşan geliştiriciler, oyunu ilerletmeye devam edeceklerini belirtiyorlar. PUBG, Xbox Game Preview programından çıkış yaptığı için bir kenara atılarak atıl bırakılmayacak. Aktif bir şekilde, aynı PC platformunda olduğu gibi, güncellemeler ile geliştirilmeye devam edecek. Dilerseniz hemen yukarıdan geliştiriciler tarafından 1.0 sürümü için paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.