PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Xbox One ada macerası yaşatıyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Xbox One ada macerası yaşatıyor

Tabii ki sadece Amerika Birleşik Devletleri için. Xbox Türkiye de benzer bir etkinlik yapsa, fena olmazdı.

2017 senesinin en büyük sürprizlerinden olan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, PC’deki erken erişim sürecinin ardından Xbox One konsolu için piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Artık Microsoft’un konsolu Xbox One’da da boy gösteren PUBG oyununun çıkışını kutlamak üzere bir Xbox One oyuncusu ve arkadaşı ada seyahati kazanacak. Tabii ki bu adada oyuncuların hayatta kalması beklenmeyecek, PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayıp, yorulanlar için güzel bir tatil fırsatı olacak.

PUBG ve Xbox One ada macerası yaşatıyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Xbox One konsoluna çıkmasıyla birlikte reklam çalışmaları da son hızla devam ediyor. Altın yumurtlayan tavuk misali PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yakaladığı şöhreti lehine kullanmak isteyen Microsoft yetkililerinin, Xbox One konsolunu ön plana çıkartmak için verdiği ödüller ilgi çekmeyecek gibi değil açıkçası. Lansmana özel yapılacak çekilişte verilecek büyük ödül bir Hawai, Honolulu tatili. İki kişinin gidebileceği tatil, gidiş dönüş uçak bileti, konaklama, yemek ve daha fazlasını içeren her şey dâhil harika bir paket olacak. Bu ödülle de yetinmeyen Microsoft yetkilileri, 3 adet de birincilik ödülü verecekler. Birincilik ödülü ise Samsung QLED 4K TV, Xbox One X konsolu, 12 aylık Xbox Live Gold aboneliği ve PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu ve oyun içi hediyeleri içeriyor. Ayrıca 5 kişiye verilecek ikincilik ödülü ise, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un bir dijital kopyasını içeren Fiziksel PUBG Ganimet Kutusu ve özel sürprizleri barındırıyor. 5 Ocak 2017 tarihine kadar çekilişe katılma hakkı bulunmakta.

Microsoft, özellikle yenilenen konsolu Xbox One X satışları için farklı fikirler denemeye devam ettiğini görüyoruz. Aslında türlü etkinlikler yerine Xbox One konsoluna özel oyunlar üretme yolunu tercih etseler, oyuncuları biraz daha etkileyebilecekleri görüşündeyim. Tabii ki küçük sürprizler güzeldir ama tek başlarına ne kadar yeterli olur, orası soru işareti. Sony, yeni yıla, heyecanlı yapımları sıralamaya devam ederken bakalım Microsoft cephesinden başka ne gibi atılımlar gelecek?

Eğer çekiliş hakkında daha fazla detaya sahip olmak istiyorsanız, bu linki kullanarak çekilişe göz atabilirsiniz. Fakat şimdiden söyleyelim, eğer Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışarında yaşıyorsanız, çekilişe katılmanız imkansız. 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın