Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 14.02.2018

PC, daha doğrusu Steam üzerinde oldukça popüler olan, hatta en popüler PC oyunlarından bir tanesi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, henüz PlayStation 4 için çıkmadı ama Xbox One oyuncuları şu an bu oyunu deneyimleyebiliyor. Tabii bu deneyimler ne kadar sağlıklı, onu bilemiyoruz. Çünkü PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One ve Xbox One X üzerinde ciddi anlamda berbat bir performansa sahipti. Tabii oyuna sonradan güncellemeler geldi, bu performans düzeltilmeye çalışıldı ama oyunun PC sürümüne yaklaşılabildiğini pek düşünmüyoruz. Buna rağmen, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde de en çok oynan oyunlardan bir tanesi.

PUBG ve Xbox One

Xbox Mağazası üzerindeki resmi en çok oynanan oyunlar sıralamasına göre şu an Xbox One ailesi üzerinde en çok oynanan video oyunu, Fortnite. İkinci video oyunu ise haberimize konu olmuş olan PlayerUnknown’s Battlegrounds. Battle Royale oyunlarının oldukça popüler olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ilk iki oyuna pek şaşırmadık. Ayrıca Fortnite, hem ücretsiz, hem de daha düzgün bir optimizasyona sahip. Bu yüzden PUBG oyununun rahatlıkla birinci olabileceğini pek sanmıyoruz.

Aynı listenin geri kalanında ise sırasıyla Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Grand Theft Auto V, Call of Duty: WWII, NBA 2K18, ROBLOX ve Monster Hunter World oyunları bulunmakta. Tabii bu verdiğimiz liste, Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Ülkemizdeki liste çok daha farklı. Çünkü ülkemizde birinci olan video oyunu FIFA 18, ardından da Grand Theft Auto V gelmekte. Fortnite listenin 5. sırasında bulunuyor. PUBG ise 7. sırada.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.