PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun günlük video paylaşımlarında rekor artış yaşanıyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun günlük video paylaşımlarında rekor artış yaşanıyor

Yeni video kayıt teknolojisiyle, video paylaşımları adeta patladı.

Kore merkezli Minkonet şirketinin son geliştirdiği teknoloji sayesinde, PUBG oyuncularının video kaydı alması bir hayli farklılaştı. Bu değişimle birlikte, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda, 360 derecelik görüntü çekimine imkan sunan ölüm kamerası kayıtları ve diğer video paylaşımlarında rekor artış yaşanıyor. Günlük oyunlarını kaydeden ve paylaşan kişilerin sayısı, pek çok büyük oyunun yıllık satış rakamlarından, hatta toplam satış hedeflerinden bile fazla.

PUBG

Biraz daha açmak gerekirse, Minkonet tarafından geliştirilen tescilli teknoloji sayesinde, PUBG oyuncularının, oyun esnasındaki dinamik görüntülerini yakalanıyor. Bu görüntülere 360 derecelik bir açı sunarak, yüksek çözünürlükte veri alınmasını ve paylaşılmasını sağlıyor. Ayrıca videolara, sinematik görüntüler eklenebiliyor. Paylaşılan veriler, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu esnasında yaşanan takılmaları ve çeşitli sorunları yansıtılmadan, kesintisiz bir video kalitesi sunuyor.

Açıklanan veriler neticesinde, Minkonet’in ürettiği yeni kayıt teknoloji sonrasında, PUBG oyuncularının aldığı günlük video kayıtlarının sayısı 9 milyon rakamını aştı. Alınan kayıtların yüzde 70-80 civarındaki büyük bir kısmı ise PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu esnasında kullanılan ölüm kamerası tarafından sağlanmış durumda. Ölüm kamerasının geniş açıyla kullanım kolaylığı sunmasının, videolara sinematik görüntüler eklemesinin, paylaşılan kayıtların artışını sağladığı ifade ediliyor.

Minkonet, ölüm kamerasının işlevselliğini geliştirmeleriyle ilgili açıklamalarda da bulundu. Geliştirici ekip, oyuncuların öldükten sonra, diğer PUBG oyuncularının stratejilerini öğrenmek, farklı taktikler geliştirmek ve fikir edinmek adına bu kamerayı sıklıkla kullandıklarının altını çizdi. Bu sebepler doğrultusunda geliştirici ekibin, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda, video kayıt sisteminin geliştirilmesi konusunda çalışmak durumunda kaldığı ifade edildi. Yardımcı geliştirici ekibin video kayıt sistemlerinin yanında, PUBG hilecilerine karşı anti hile programları üzerinde çalıştığını da hatırlatalım. Yeni kayıt teknolojisi hakkında fikir edinmek isteyenler, aşağıdaki videoyu seyretmeden geçmesinler.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın