Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 13.02.2018

2018 oldu ama PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun satış rakamları sürekli yükselmeye devam etmekte. Bu sefer de SteamSpy verilerine göre oyunun Steam üzerindeki satış rakamı 30 milyonu geçti. PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, ilk olarak 5 Eylül 2017 tarihinde 10 milyon oyuncuya ulaşmıştı PC üzerinde. 7 Kasım 2017 tarihinde ise yine sadece PC satışı 20 milyonu görmüştü. Aralık 2017 sonlarına doğru Xbox One ailesi için de çıkan PUBG, bu konsoldaki satışların toplamı ile 30 milyonu görmüştü. Şimdi ise oyunun sadece PC sürümü 30 milyonluk satış rakamına ulaşmayı başardı.

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 5 aylık bir sürede 10 milyon satış rakamına ulaştı. Ardından, 20 milyonluk baraja ulaşmak sadece 2 ay sürdü ve 30 milyonu da 3 ayda görebildik. Eğer oyun bu şekilde satmaya devam ederse, 40 milyonu da 2018 içerisinde bizce rahatlıkla görebiliriz. Tabii burada önemli bir not düşmek gerekiyor, bu 30 milyonluk satış rakamında kaç tane benzersiz satın alım olabilir? Demek istediğimiz şu, PlayerUnknown’s Battlegrounds şu an hilecilerden geçilmiyor. Milyonlarca hileci banlanıyor ve bu hileciler, oyunu tekrar satın alıp, tekrar oynamaya başlayabiliyor. 30 milyonun içerisinden bu tekrar satın alımları çıkartsak, acaba nasıl bir rakam ile karşılaşırız?

PUBG Hakkında

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. UNREAL 4 Oyun Motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

ARMA Serisi, H1Z1 : King of the Kill gibi oyunların ve “Battle Royale” oyun türünün öncüsü olan, PlayerUnknown takma adıyla dünyaca üne sahip Brendan Greene, bu heyecan verici proje için Bluehole’un tecrübeli ekibiyle birlikte çalışmıştır. Bu sadece bir oyun değil: HAYATTA KALMA SAVAŞI!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.