PUBG, Steam tarafından sağlanan takas özelliğini devre dışı bıraktı

PUBG, Steam tarafından sağlanan takas özelliğini devre dışı bıraktı

Hamlenin sebebi ise üçüncü parti satışları engellemek.

Pek çok rekorun sahibi olan PUBG oyununun geliştiricileri, yaptıkları blog paylaşımında oldukça önemli bir açıklamada bulundular. Blog paylaşımına göre, Steam platformunun en önemli özelliklerinden olan takas sistemi geçici olarak devre dışı bırakıldı. Oyunun resmi sosyal medya hesaplarından bu eylemin haberinin verilmemiş olması ise eylemin kendisi kadar dikkat çekici.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG Steam

Steam üzerinden yapılan bir blog paylaşımı ile oyunculara duyurulan devre dışı bırakma işlemi, kalıcı bir önlem değil. Geliştiriciler, eşya takas sisteminin kötüye kullanıldığını ve bunun önüne geçmek için bir hamle yapmaları gerektiğini belirttiler. İşte takas sisteminin geçici olarak devre dışı bırakılması da tam olarak bu bahsedilen hamle. Hamlenin arkasındaki en büyük sebep ise aslında oldukça açık: üçüncü parti satıcılar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Adından en çok söz ettiren oyunlardan birisi olan CS:GO’nun da oldukça çektiği bu problem, PUBG’nin peşini bırakmayacak gibi görünüyor. Kumar siteleri veya ucuza eşya sattığını iddia eden siteler, takas özelliğini kullanarak oyunculara eşya ulaştırabiliyor veya eşyalarını alabiliyor. Tüm bunlara yol açan sistemin devre dışı kaldığı süre boyunca ise, eşya almak veya satmak için yapabileceğiniz tek şey Steam Topluluk Mağazası’nı kullanmak.

PUBG’nin Steam eşya takası özelliği tamamen devre dışı mı kalacak?

Geliştiriciler, yaptıkları açıklamada “Yapılan suistimalleri engellemenin bir yolunu bulduğumuz anda tüm bu kısıtlamaları kaldıracağız.” ifadesini kullanarak konuyu kesinliğe kavuşturdular. Haberimizin önceki kısımlarında da belirttiğimiz gibi, PUBG Corp.’un tüm pazarı kendi eline alması veya benzeri bir durum söz konusu değil. Muhtemelen bahsedilen tüm bu problemler kısa süre içerisinde çözülecek ve eşya takas sistemi yeniden aktif hale gelecektir.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.