Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 19.06.2018

Battle Royale oyun modunun altın çağını başlatan PUBG, çıkış yaptığı tarihten bu yana Steam üzerinde hiç indirime girmemişti. Geliştiriciler bu durumu ortadan kaldıracak bir indirimi oyunculara sunarak oyunun fiyatını düşürdüler, tabii ki geçici olarak. Oyunun 50 milyon kopya satması şerefine düzenlenen bu indirimden faydalanarak oldukça ucuza PlayerUnknown’s Battlegrounds satın alabilirsiniz.

PUBG, Steam platformunda ilk defa sınırlı bir süre için indirime girdi

Steam üzerinde normalde 69 TL fiyat etiketi ile satılan PUBG, kısa bir süreliğine yalnızca 46,73 TL’ye satın alınabiliyor. Kısa bir süre olarak bahsettiğimiz bu dönemi kesinleştirmemiz gerekirse, 5 Temmuz 2018 tarihine kadar zamanınız var diyebiliriz. Yani PlayerUnknown’s Battlegrounds’u şimdiye kadar satın almadıysanız önümüzdeki iki hafta içerisinde kütüphanenize indirimli bir şekilde ekleyerek arkadaşlarınıza katılabilirsiniz.

PUBG Corp. tarafından yapılan duyuruya göre, oyunun hem PC hem de Xbox platformundaki satışları 50 milyona ulaşmış. Geliştiricilerin düzenlediği indirimin sebebinin de bu durumu kutlamak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Aksi takdirde oyunun indirime girmesi gibi bir olasılık bile ortada yoktu değil mi? Geliştiriciler, oyunun fiyatını bir süreliğine düşünerek Fortnite ile verilen savaşta ellerini güçlendirmek istemiş de olabilirler.

Steam platformunu bir yana bırakırsak, PUBG Mobile da oldukça iyi görünüyor.

Oyunun asıl sürümü olan PC sürümü bir kenarda dursun, mobil sürümün başarıları almış başını gidiyor diyebiliriz. Oyunun mobil sürümü ile birlikte kayıtlı oyuncu sayısının 400 milyona ulaştığı belirtiliyor. 50 milyon oyuncu PC ve Xbox platformlarından geldiğine göre, mobil sürümün 350 milyonluk bir oyuncu havuzu olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça inanılmaz olan bu rakam bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir gelişim gösterecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.