PlayerUnknown’s Battlegrounds için Steam Aile Paylaşımı özelliği kapatıldı

PlayerUnknown’s Battlegrounds için Steam Aile Paylaşımı özelliği kapatıldı

Dikkatli davranmayan oyuncular banlanabilir.

Hileciler ve kötü amaçlı yazılımlar konusu, neredeyse PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun başarısının önüne geçmiş durumda. Konuyla ilgili kontroller ve düzeltmeler için yoğun mesai harcayan PUBG Corporation yeni yaptırımlara gitti. Bundan böyle PlayerUnknown’s Battlegrounds oyucuları, Steam Aile Paylaşımı özelliğine erişemeyecekler. Ayrıca oyunda, klasörlerde değişiklik ve silme gibi işlemler yapan oyuncular için de banlanma tehlikesi bulunuyor. Tüm bu gelişmelerle birlikte, PUBG Corporation yeni bir anti hile sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürmekte.

PUBG

Oyunun geliştiricisi PUBG Corporation araştırmaları sırasında, Steam Aile Paylaşımı sisteminden kaynaklanan bazı zayıf noktalar belirledi. Böylelikle oyunun Steam Aile Paylaşımı sisteminin kapatılma kararı alındı. Geliştirici firma, istismarlara müdahale etmek ve oyunun adil oynanış ortamını sağlamak için böyle bir yaptırıma gittiğini ifade etti. Ne olduğunu bilmeyen oyuncular için kısaca özetlersek, Steam Aile Paylaşımı özelliği, tanıdığınız kişilerin, sizin Steam kütüphanenize erişimini, oradaki oyunları oynayabilmesini ve bir takım dosyalarınızın görülebilmesini sağlayan bir sistemdir.

Ayrıca PUBG Corporation tarafından, kötü amaçlı kişiler ve yazılımları engellemeyi amaçlayan yeni bir anti hileci sistem geliştirildiği bildirildi. Geliştirilen program sayesinde, oyuna sızabilen uygulamalar engellenecek. Her uygulamanın kötü amaçlı olmadığını bildiklerini ifade eden PUBG Corporation iyi amaçlı uygulamaların beyaz listeye alınacağını ve diğerlerinden ayrılacağı bilgisini ekledi. Geliştirilen anti hileci programın ilk sürümü, yakın zamanda canlı sunucularda denenmeye başlanacak.

Oyunundaki hilecilerin engellenmesine yönelik ayrı bir ekip kuran PUBG Corporation tarafından oyundaki dosya silme ve değiştirme işlemlerinin yasaklandığı haberi de doğrulandı. Bundan böyle PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları, Steam üzerinden edindikleri oyunlarda, herhangi bir dosyaya müdahale ettikleri tespit edildiğinde, ceza alacaklar. Bazı oyuncuların, harita seçimi yapmak adına, oyunun Miramar haritasına ait dosyaları sildiği biliniyordu.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın