PUBG Corp. büyük bir silah dengeleme yamasını sunmaya hazırlanıyor

PUBG Corp. büyük bir silah dengeleme yamasını sunmaya hazırlanıyor

Önceden yanına bile yaklaşmadığınız silahları kullanmaya hazır olun.

PUBG Corp. oyunculardan aldığı geri bildirimler ışığında silah ve silah eklentilerine büyük bir dengeleme yaması getirmeyi planlıyor. İlk olarak test sunucusunda denenecek yeniliklerin arasında, seviye 3 kaskın hava takviyelerine özel hale getirilmesi de var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

Oyunun geliştiricileri, yaptıkları araştırmayla bazı silah türlerinin (Taarruz Tüfekleri) oyunun genelinde diğer silahlara nazaran daha fazla tercih edildiğini fark etmiş. Bu durum karşısındaki rahatsızlığını dile getiren firma, oyuncularının silah seçimlerinin “hangisi daha güçlüyse” onu kullanmak yerine “hangisi kendi oyun stillerine daha çok uyuyorsa” ve o anki durumlarına hangi silah daha uygunsa onu kullanmak yönünde değiştirmek istediklerini dile getirdi. Geliştiriciler, bu bağlamda hiçbir silahın bir diğerinden daha iyi ya da daha kötü olarak tanımlanmayacak bir duruma geleceğini belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Silah kullanımındaki eğilimin aynısının silah geliştirmeleri için de geçerli olduğunu belirten firma, “hangisi en iyi” sorusu yerine “hangisi daha uygun” sorusunu oyuncular için önemli kılmayı amaçladıklarını ve bu yönde dengelemeler yapacaklarını duyurdu.

PUBG, dengeleme ile şans faktörüne de müdahale ediyor.

PUBG Corp., son olarak ise seviye 3 kaskın oyuna olan etkisinden bahsetti. “Seviye 3 kask oyunun sonuna etki edebilmesiyle sebebiyle çok önemli bir yere sahip. Örnek olarak kafanıza yediğiniz kurşunlarda bir nevi ekstra can görevi görmesi oyuncuyu pek çok durumda hayatta tutabiliyor. Bundan dolayı hangi oyuncunun kaska sahip olacağında şans faktörünün olmamasını istediğimize kanaat getirdik. Bunun için de eşyayı normal loot alanlarından kaldırıp hava takviyelerine ekliyoruz.” şeklinde açıkladı.

Bu dengelemeleri önce deneme sunucusuna getireceklerinden de bahseden PUBG geliştiricisi, daha önce bu büyüklükte bir dengeleme yapmadıklarını ve bunun için oyuncuların geri bildirimlerinin çok önemli olduğunu da belirtti. Ayrıca bu ve buna benzer yamalara ilerleyen zamanlarda da devam ederek oyundaki rekabeti arttırmanın amaçlandığı işaret edildi. Geliştiriciler, değişikliklerin hazır olduğunda ana sunucuda kullanılacağını, tüm sayısal değerlerin ve diğer ayrıntıların da yama notlarında olacağını yazdı. Değişikliklerin ne zaman hazır olacağıysa belli değil. Geliştiricilerin yazdıklarının ayrıntılarını merak ediyorsanız şöyle, PlayerUnkown’s Battlegrounds oyununun Türkiye’de ne kadar sattığını merak ediyorsanız sizi şöyle alalım.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.