PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi, senaryo modundan ve yıkılabilir çevreden bahsetti

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi, senaryo modundan ve yıkılabilir çevreden bahsetti

Yıkılabilir çevre ve yepyeni bir senaryo modu PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa daha da fazla oyuncu çekecektir.

Reddit üzerinde bir AMA gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds kreatif yönetmeni, oyunu hakkında bolca bilgi verdi. Sizlere aktardığımız önceki haberimizde, PUBG geliştiricisi, oyunundaki mavi bölgeyi değiştireceğini söylemişti. Şimdi ise senaryo modundan ve yıkılabilir çevreden bahsedildi. Öncelikle senaryo modundan bahseden PlayerUnknown’s Battlegrounds  geliştiricisi, kesinlikle böyle bir senaryo modunu istediklerini ama öncelikle oyunun çoklu oyuncu modunu kusursuz bir hale getirmeye çalıştıklarını belirtti. Çoklu oyuncu modunun kusursuz olması deyince de oyuncular hemen bu mod için yeni özellikler istemeye başladı. Bu özelliklerden en önemlisi ise yıkılabilir çevre idi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi, yıkılabilir çevre teknolojisine çok sıcak baktığını, oyuna eklemek istediklerini belirtti. Fakat böyle bir teknolojiyi oyunun sunucularına sokmak, sonucunda büyük sorunlar doğurabilir. Performans sorunları doğurabilir. Bu yüzden PUBG geliştiricisi çok dikkatli olmaya çalıştığını, yeni özellikleri çok fazla testten geçirip oyuna eklediklerini belirtti. Yani, yıkılabilir çevre özelliğini oyunda hemen göremeyeceğiz. Bize soracak olursanız, 2018 senesinin ilk çeyreği gibi böyle bir şey görebiliriz.

Tüm bunlar haricinde oyundaki araçlara vites sisteminin geleceğinden ve karanlık haritaların olacağından da bahsedildi. Vites konusunda kesin konuşmayan geliştirici, karanlık haritaları daha önce test ettiklerini ve çok güzel göründüklerini belirtti. Yani, güzel bir optimizasyon sonrasında karanlık haritaları da oyun içerisinde görebiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.