Menü
https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-origins-ucretli-ucretsiz-icerikler/
Playerunknown's Battlegrounds 11 Ekim 2017 11:50

PlayerUnknown’s Battlegrounds, satış rakamlarında barajlar aşmaya devam ediyor

Peki, siz satın aldınız mı bu oyunu?


PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında sizlere sürekli haberler sunuyoruz. Bu haberler genelde oyunun aktif oyuncu sayısı hakkında veya satış rakamı hakkında oluyor. Çünkü PUBG olarak da kısaltılan bu oyun sürekli olarak popülerleşmeye, daha fazla oyuncuya ulaşmaya devam ediyor. Bugünkü haberimiz de aslında pek farklı değil. Çünkü SteamSpy verilerine göre PlayerUnknown’s Battlegrounds satış rakamı 15 milyonu geçti. Bu noktada şunu söylemek lazım: SteamSpy satış rakamları %100 net değil. Bu rakamlar, oyunun gerçek satış rakamlarından daha geride geliyor. Yani şu an SteamSpy, PlayerUnknown’s Battlegrounds için 15 milyon satış gösterse de, biz bu rakamın 16 milyon veya 17 milyon civarında olduğunu düşünüyoruz. Fakat elimizde kaynak olarak sadece SteamSpy bulunuyor, bu yüzden satış rakamını da 15 milyon olarak almalıyız.

PUBG

PUBG oyununun 15 milyonluk satış rakamına karşı olarak, oyunun aktif oyuncu sayısı da sürekli olarak yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün sizlere bir haber sunmuştuk ve bu haberimizde oyunun aktif oyuncu sayısının neredeyse 2 milyona ulaştığını söylemiştik. Haberimizi yazdığımız şu sıralarda oyunun aktif oyuncu sayısı henüz 2 milyon olmadı ama en geç bu hafta sonu içerisinde 2 milyonluk anlık oyuncu sayısına da bu oyun ulaşacaktır.  En azından bizler öyle düşünüyoruz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör