Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayerUnknown’s Battlegrounds, sadece 8 ayda rekor sayıda para kazanmayı başardı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, sadece 8 ayda rekor sayıda para kazanmayı başardı

PC üzerindeki tüm video oyunlarını da domine etmeyi başardı PlayerUnknown's Battlegrounds.

SuperData ekibinden gelen yeni analizlere göre, 2017 senesinin Mart ayında çıkışını gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds, Mart 2017 ile Aralık 2017 arasında rekor sayıda para kazanmayı başardı ve bu para ile de PC marketini tek başına domine etti. SuperData ekibinin analizlerine göre 712 milyon dolarlık bir kazanç ile 2017 senesini kapattı. Hemen karşılaştırma yapabilmeniz için söyleyelim, Grand Theft Auto V oyununun 2017 senesindeki kazancı 500 milyon dolar civarında. Call of Duty: WWII oyununun kazancı ise 480 milyon dolar civarında. Yani PUBG, PC platformunun en çok para kazanmış olan video oyunu olabilir. Hem de büyük bir rahatlıkla.

PUBG

Bu noktada söylememiz gerekiyor, yukarıda bahsettiğimiz Grand Theft Auto V ve Call of Duty: WWII kazançları konsollar üzerinden geliyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds rakamları ise doğal olarak PC platformundan. Bu yüzden PUBG oyununu, başka bir PC oyunu ile karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun en yakın rakibi Overwatch ve bu iki oyun arasında 300 milyon dolarlık bir fark bulunuyor. Çünkü analizlere göre Overwatch oyununun PC sürümü, 2017 içerisinde 382 milyon dolar kazandı. Overwatch ardından Counter-Strike: Global Offensive ise 341 milyon dolar kazandı.

Verdiğimiz bu rakamlar sonucunda, 2017 senesi içerisindeki PC marketinin %12 kadarını PlayerUnknown’s Battlegrounds oluşturmuş oldu ve bu ciddi anlamda büyük bir rakam. Grand Theft Auto V gibi, günümüzde de çılgınlar gibi para kazandıran bu oyun, konsoldaki başarısının yanında, PC üzerinde sadece 100 küsür milyon dolar kazanabildi. Ayrıca 2017 senesinde PC platformunda en çok para kazanan oyunlar listesinde sadece 1 oyunda çoklu oyuncu modu bulunmuyordu. Bu oyun da 85 milyon dolarlık kazanç ile Divinity: Original Sin 2 idi. Divinity: Original Sin 2 haricindeki tüm video oyunlarında çoklu oyuncu modu bulunmaktaydı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın